Voorjaarsreis van de vrienden van het museum en het gemeentearchief Corrie Uijtdehaag Dit jaar ging de reis naar Lille in Noord- Frankrijk. De eerste busreis was op 1 april, op 15 april volgde de tweede. Er waren heel veel aanmeldingen voor deze reizen en daardoor ook teleurstelling voor de mensen die niet meer mee konden. Volgende keer maar vlug inschrijven! Een kort verslagje van de reis op 1 april: Ruim op tijd vertrokken wij om de boot te halen. Keurig op tijd werden wij afgezet bij het museum in Lille. We werden met koffie ontvangen door de directeur van het museum en de wethouder van cultuur in Lille. Daarna volgde een rondleiding met een Nederlandse gids door het prachtige mu seum. Deze rondleiding en ontvangst wa ren te danken aan de bemiddeling van de burgemeester van Vlissingen, mevrouw Van Dok-Van Weele. Om twaalf uur was onze gids, Nico Out, ook in Lille aangekomen en volgde er een korte stadswandeling. Tijdens deze wan deling werd door een dame op stelten nog een blikje vissalade aangeboden. Na de lunchpauze ging de stadswandeling onder leiding van Nico weer verder. Hij is een fantastische gids, die ons heel veel van de verschillende bouwstijlen toonde. Om half vier volgde nog een stadsrit weer onder leiding van Nico. Deze rit ging door zeer smalle straatjes, maar de chauffeur deed het prima. Om acht uur waren wij weer terug in Vlis singen. Zoals altijd was de organisatie in de per fecte handen van Janny Wandel en Leo Speckens, hartelijk dank! Den Spiegel, juli 2000 19

Den Spiegel | 2000 | | pagina 21