ieder geval de eerste Zeeuwse groep die de hitparade besteeg met het psychedelische Celestial Dreams. John Caljouw weet nog hoe de groep aan een platencontract kwam: "Hans Verhagen, de Vlissingse dichter, mocht bij Philips een plaatje maken, maar vertelde de platenjongens dat hij een fan tastische band had zien spelen in La Cave en dat waren wij uiteraard." De carrière van Dragonfly was overigens kort en hevig. Slechts twee singles werden uitgebracht door de Vlissingers. Daarna ging de groep uit elkaar. John Caljouw heeft daar nog altijd spijt van: "Ik denk dat wij niet volledig tot wasdom zijn geko men. We hadden de potentie om nog groter en beter te worden. Maar op zoek naar roem ging ieder zijn eigen weg. Dat is jam mer. We hadden bij elkaar moeten blij ven." Ook de Vlissingse gitarist Leo van de Ketterij heeft nog verhalen over de roem ruchte Vlissingse muziekscène uit die tijd. Hij begon zijn muzikale carrière in de Vlissingse groep The Flying Arrows die later werd omgedoopt tot 'Flarth'. Toen de muziek gedurende de jaren zestig steeds progressiever werd zat hij nog in de groep Universal Delight om daarna landelijk door te breken als gitarist bij de Haagse Shocking Blue. Hij heeft met die groep de hele wereld rondgereisd, maar keerde uit eindelijk toch weer terug naar Vlissingen waar hij tegenwoordig bruiloften en partij en opluistert met zijn groep Passé Partout. Flower Power Ook in Vlissingen stond de tijd niet stil. Inmiddels was de flower power-tijd aange broken en ook de (soft)drugs deden hun intrede in het Vlissingse uitgaansleven. Voor vele tieners en twens was het avondje stappen naar bijvoorbeeld Dancing Victo ria - beter bekend als De Vic - op de Vlissingse boulevard, of de OVO club in de Hellebardierstraat, de Amstelhoek met daarna een patatje met bij Pico in het Groenewoud of De Ijsbeer in de Sint Jacobsstraat, niet voldoende en werd er op kleine schaal geëxperimenteerd met 'ver dovende middelen'. Het is voor de politie van Vlissingen aan leiding om de controle te verscherpen. In de DOP-sociëteit komen steeds vaker jon geren uit de randstad die argwanend door de sterke arm in de gaten worden gehou den en hun slechte invloed misschien wel op de Vlissingse jeugd willen overbrengen. De politie verscherpt ook het toezicht op geluidsoverlast in bijvoorbeeld La Cave. De brandweer verscherpt op haar beurt de controles op brandveiligheid en het wordt voor menig jeugdhonk en uitgaansgele genheid steeds moeilijker om aan alle eisen te voldoen. Ook de jongeren verande ren mee met de tijd. Steeds vaker is er 'groepjesvorming' en heeft iedereen zo zijn eigen favoriete uitgaanslocatie. Regelmatig gaan ook rivaliserende groeperingen met elkaar op de vuist, vooral tijdens de Vlis singse Kermis zijn er nogal eens onder linge ruzies en vechtpartijen. Clubs verdwijnen of gaan verder onder een andere naam. In Vlissingen komen voor de jongeren nieuwe voorzieningen zoals De Piek in de Hellebardierstraat of jeugdclub Search for the sun in de Palingstraat. Vaak onder leiding van mensen die hun roots hebben in de roemruchte Vlissingse jongerencultuur van de jaren zestig. Den Spiegel, oktober 2000 19

Den Spiegel | 2000 | | pagina 21