EXCURSIE MEI 2001 Ramm ekens Tot 31 oktober a.s. is op het fort nog de expositie Odysseus, mens en mythe te zien. De expositie bestaat uit een uitge breide serie verhalende kunstwerken, geïnspireerd door thema's, figuren en goden uit de Odysseus van Homerus. De kunstenaar Rijn Schregardus heeft een en ander uitgewerkt in keramiek, brons en schilderijen. Rijn Schregardus heeft heel bewust gezocht naar een locatie bij de zee en een wat ruige omgeving. Leo Speckens en Janny Wandel We zijn al weer druk bezig de excursie voor het volgend jaar in kaart te brengen. Het ligt in de bedoeling op 12 mei 2001 een bezoek te brengen aan de stad Dordrecht en de molens van Kinderdijk. Als er vol doende deelnemers voor een tweede reis zijn, zal er nog een excursie plaatsvinden op 19 mei. Op de heenweg willen we u middels een korte stop in Willemstad kennis laten maken met dit prachtige visserstadje. Dordrecht is de oudste stad van Holland en ligt aan een knooppunt van wegen. Het is 'de bakermat van onze staat' en een stad met een rijke traditie. Dordrecht heeft ruim 850 monumenten, waaronder de Grote Kerk. Na de ontvangst met koffie beginnen we aan de stadswandeling. Tijdens de wande ling van ongeveer drie kilometer brengen we een bezoek aan de Grote Kerk. Het is in deze stad dat in 1572 de eerste Vrije Statenvergadering plaatsvond, die de aan zet vormde tot de losmaking van de Spaanse overheersing. Ook is Dordrecht de geboortestad van de gebroeders De Witt en de schilder Albert Cuyp. Na de lunch brengen we een bezoek aan Kinderdijk, het grootste windmolencom plex ter wereld. Het ligt in de Alblasserwaard en staat sinds 1997 op de Fort Rammekens is wat dat betreft dan ook een prima plek. Het fort is open tot 1 november van 13 tot 17.00 uur. Op maandag gesloten. Website Zoals al eerder gemeld: het museum beschikt over een eigen website. Voor informatie kunt u hier terecht: www.Lampsinshuis.com werelderfgoedlijst van de Unesco, samen met de bouwwerken aan de piramides van Egypte en de Chinese muur. Het dateert uit 1740 en omvat niet minder dan negen tien windmolens. Nergens ter wereld staan zoveel molens zo dicht bij elkaar. Ze zijn in oude staat bewaard gebleven en werken nog allemaal. Ook worden ze nog bewoond. Aan één van deze molens bren gen we een bezoek. De andere molens kunt u bekijken vanaf het water tijdens een korte rondvaart. Omdat we een en ander nog definitief moe ten vastleggen is dit programma nog onder voorbehoud. In Den Spiegel van december vindt u het aanmeldingsformulier. Den Spiegel, oktober 2000 21

Den Spiegel | 2000 | | pagina 23