De Walk-Inn in 1997 (fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen het is open jeugdwerk, ook niet kerke lijk gebonden jongeren zijn welkom; door de jeugdsociëteit- en instuif heb ben de jongeren zelf een grote inspraak in programmering en de organisatie. De PZC van 22 februari 1967 zei het zo: 'Het is een stuk diaconaatwerk van een kerk, in dit geval de Hervormde Gemeente in Vlissingen, voor de jeugd, voor elke jeugd. Het is werk dat niet het hervormd zijn op de voorgrond plaatst, noch aan de organisatorische kant, noch aan de kant van de jongeren die er komen. In dit werk wil men jongeren een ontmoetingsplaats geven, waar ze zichzelf kunnen zijn, waar ze zich begeleid door deskundige en enthousiaste medewerkers, kunnen uitle ven in hun hobby's, in spel-, foto- of huis- houdclubs. Er worden ook soos- en instuif- avonden georganiseerd met disco- en livemuziek, er is filmvorming en er zijn discussieavonden.' De ouderen bleven dus op afstand. Ze werkten als begeleiders, voor een groot deel slechts voorwaarden scheppend. Voor vergunningen was er bijvoorbeeld een vol wassene nodig. Verlof A, de vergunning voor de verkoop van zwakalcoholische dranken, werd op 11 september 1967 ver leend. Toen de nieuwe jeugdsociëteit op woens dag 8 november 1967 geopend werd, was ook de naam bekend: Walk-Inn. Op een herfstkamp van Instuif De Sloep in het kampeercentrum 't Veerse Gat, gaf Henk Feij de voorzet voor deze naam. De op dracht was een naam te bedenken voor een laagdrempelige ontmoetingsruimte met de gezelligheid van een herberg. De jeugd sociëteit kreeg daar ook zijn eerste eigen jongerenbestuur: Flip Feij, Eddy van der Grift en Johnny Meijboom, spoedig uitge breid met Henk Feij. Muziek wordt hoofdzaak Een jongerensoos met een grote zeggen schap van de jongeren zelf, vooral in de programmering, zou een groot accent gaan leggen op live- en discomuziek. Toch kwa men er ook andere onderdelen aan bod. 's Zondags werd in jeugddiensten geprobeerd de Bijbelse boodschap met eigentijdse voorbeelden te vertalen naar de jeugd. De liederen werden veelal begeleid door een combo. Er vonden discussies plaats over maatschappij en politiek en er waren ook ontspanningsmogelijkheden. Het tafel biljart, de sjoelbak, de tafeltennistafel en het schaak- en dambord boden soms mooie en sportieve krachtmetingen. Het fotogra- Den Spiegel, oktober 2000 7

Den Spiegel | 2000 | | pagina 9