De Vey Mestdagh, enige feiten Samengesteld door de redactie uit gegevens van het Gemeentearchief Vlissingen en van de Stadsdrukkerij De Vey Mestdagh 1761 Stadsdrukkerij Corbelijn wordt voor het eerst genoemd in bronnen in het Gemeentearchief Vlissingen. 1785 Zoon Albert Corbelijn legt de mees terproef als drukker af. 1795 Zoon Johannes Izaak Corbelijn legt de meesterproef als drukker af. 1827 N.J.B. Mestdagh neemt de drukke rij aan de IJzeren Brug over van de erven Corbelijn, die er de voorkeur aangeven dat hun zoon politiecom missaris van Vlissingen wordt. 1856 In het jaarverslag van De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Vlissin gen wordt melding gemaakt van de Sneldrukkerij P.G. de Vey Mest dagh. 1880 Onder de inrichtingen van nijverheid in de gemeente Vlissingen wordt melding gemaakt van de Snelpers drukkerij P.G. de Vey Mestdagh. Deze inrichting voldoet geheel aan de eisen van de tegenwoordige tijd en kan zowel wat haar werk betreft, als in haar prijzen, met de beste van haar soort, ook in het buitenland concurreren. 1886 Nu wordt melding gemaakt van de Snelpersdrukkerij P.G. de Vey Mest dagh en Zoon. 1890 De gemeente Vlissingen verleent aan de firma P.G. de Vey Mestdagh en Zoon toestemming tot het plaat sen van een kleine gaskrachtmachi- ne in hun drukkerij, aan de IJzeren Brug, wijk C no. 1 Januari 2001 1893 Zoon C.J.N. de Vey Mestdagh neemt het bedrijf over. 1911 Aan C.J.N. de Vey Mestdagh wordt door de gemeente Vlissingen toe stemming verleend voor de installa tie van vier electromotoren tot het aandrijven van drukpersen in per ceel no. 45 Bellamypark. 1916 Het bedrijf wordt omgevormd tot een naamloze vennootschap, wegens gebrek aan opvolging. Het bedrijf omvat dan onder meer een muziek handel, een kantoorboekhandelfa- briek, een (bijbel)binderij, een lijsten makerij en kantoorinstallatiehandel. 1923 de N.V. Vlissingsche Boekhandel, Handelsdrukkerij en Binderij v.h. De Vey Mestdagh werkt met 17 perso neelsleden. 1929 In dit jaar wordt melding gemaakt van 1 1 personeelsleden. 1930 Rekening houdend met de slechte toestand van handel en industrie, was het jaar voor de N.V. Vlissing sche Boekhandel, Handelsdrukkerij en Binderij, voorheen De Vey Mest dagh, niet slecht. Door steeds iets nieuws te brengen in de afdeling kunsthandel, bleef de totaalomzet van winkelgoederen op peil, meldt het jaarverslag van de Kaamer van Koophandel en fabrieken. Het werk in de afdelingen drukkerij en binde rij liep onregelmatig. In het bedrijf waren negen personen werkzaam. 1934 Voor het uitgeven van een vakblad voor de Nederlandse metaalindustrie onder de naam MB-Metaalbewerking wordt nauw samengewerkt met Drukkerij Den Boer te Middelburg. De familie Den Boer was op dat tijd stip al in bezit van aandelen van de 21

Den Spiegel | 2001 | | pagina 27