lVluseumnieuws Aafke Verdonk-Rodenhuis Veranderingen Wie de afgelopen weken een bezoek aan het museum heeft gebracht, zal hebben ge merkt dat er bij binnenkomst al veranderin gen zijn. De oude vertrouwde ingang is anders ge worden. Dit heeft te maken met het onder brengen van voorheen Maritieme Boekerij Plaza in het museum. Deze boekwinkel, die gespecialiseerd is in maritieme literatuur en andere daaraan verwante artikelen zal in het nieuwe Maritiem Museum Zeeland in het Lampsinshuis onderdeel worden van wat het publiek geboden wordt. Om inte gratie van een en ander soepel te laten ver lopen is besloten de winkel nu al in het ou de museum onder te brengen. Hierdoor wordt de Boekerij een duidelijk onderdeel van het gehele museum. De voormalige ingang zal eind van dit jaar of begin 2001 gebruikt gaan worden als ex positieruimte voor recent gerestaureerde schilderijen of een vergelijkbare bestem ming krijgen. Bij het ter perse gaan van dit nummer van Den Spiegel waren deze plan nen nog niet helemaal rond, maar wellicht heeft u pas geleden een bezoek aan het museum gebracht en gezien hoe de ruimte in gebruik is genomen. Een bezoek aan het museum blijft trouwens toch de moeite waard. De expositie Schat ten uit de Schelde, over de wrakopruiming op de Westerschelde blijft bijzonder, vooral omdat er regelmatig aanpassingen plaats vinden. Het is een origineel vormgegeven, boeiende tentoonstelling. Ook het verhaal over de VOC dat het mu seum te vertellen heeft, is nog altijd zeer interessant om te bekijken. Lampsinshuis De bouwwerkzaamheden vorderen gestaag. Niet alles is zo zichtbaar, maar zeker eind december, begin januari zijn de heipalen geslagen en zullen op de begane grond de vloeren er liggen. De keldervloer is dan al gereed en ook aan de achter het gebouw gelegen pakhuizen wordt hard gewerkt. Een grote groep vrijwilligers assisteert bij allerlei werkzaamheden, zoals bijvoorbeeld het verwijderen van de oude verwarmings installatie. Deze groep zeer actieve werkers hebben wij al eerder genoemd, maar zij verdienen het zeker regelmatig in het zon netje gezet te worden, vooral omdat het werk niet altijd even behaaglijk zal zijn! Ik geloof echter wel dat zij zelf voor de goe de sfeer en warmte zorgen. Verder is nog te melden dat er een commu nicatiebureau is ingeschakeld voor het be denken van een huisstijl voor het nieuwe maritieme museum en het uitwerken van een communicatieplan. Voor het financiële gedeelte is een bureau aangetrokken om de laatste eindjes aan elkaar te knopen, om in ieder geval de financiële structuur ver antwoord rond te maken. Rammekens Hierover valt weinig te melden. Vanaf 1 no vember is Rammekens weer voor bezoek gesloten, na een zeer succesvol seizoen waarin zich veel heeft afgespeeld in en rond het fort. In het voorjaar zal het fort zijn poort weer openen voor het publiek, 's Winters blijft de omgeving van Rammekens een schitterend wandelgebied. Website Zoals al in vorige nummers gemeld: het museum beschikt over een eigen website. Voor informatie kunt u hier terecht: www.Lampsinshuis.com Januari 2001 29

Den Spiegel | 2001 | | pagina 35