Van het bestuur Sjouke Postma Zo op het einde van een jaar is het goed nog eens terug te kijken op het, naar mijn gevoel, wei erg snel verlopen millenniumjaar 2000. Allerlei meningen en gedachten over dit jaar werden verkondigd. Voor onze vrien denvereniging was het een jaar zoals we er al vele gehad hebben, gelukkig maar! in dit jaar werden weer de nodige activitei ten ondernomen. Zelf heb ik vooral genoten van de excursie naar Lille. Janny Wandel en Leo Speckens slagen er elk jaar weer in een goed georganiseerde reis te regelen. Ook voor het jaar 2001 hebben zij een aardig uitstapje in petto. In deze Spiegel treft u daarvoor een uitnodiging aan. Deze keer gaan we naar Dordrecht en omgeving, waarschijnlijk een keuze die voor velen van ons de nodige aantrekkingskracht zal heb ben. Bovendien sluit dit aan bij de gedach ten die het bestuur heeft over de excursies: het ene jaar naar Belgie en het andere jaar naar een bestemming in eigen land. Heeft u interesse, geeft u zich dan zo snel mogelijk op, om eventuele plaatsing op een wachtlijst te voorkomen. Goed bezocht werd ook de lezing van de heer dr. J.P. Zwemer in november. Deze le zing werd gehouden in het Arsenaaltheater. In mei hebben we de jaarvergadering ge houden. We hebben afscheid genomen van de heer Weug als penningmeester. Geluk kig blijft hij als adviseur verbonden aan de vereniging en bezoekt hij geregeld de be stuursvergaderingen. De nieuwe penning meester, de heer Van den Elzen, is enthou siast aan de slag gegaan en draait volop mee in het bestuur. Met de bouw van het nieuwe maritiem mu seum is men in juli gestart. We hebben er lang naar uitgezien. Veel leden zullen de voortgang blijven volgen. Misschien kun nen we in overleg met de conservator een keer een 'werkbezoek' regelen naar de bouw. De redactie van Den Spiegel is er ook het afgelopen jaar in geslaagd vier prachtige uitgaven te verzorgen. Het eerste nummer gaf een terugblik op de vorige eeuw, met recht een bijzonder exemplaar. Ook bijzon der vond ik het nummer dat de zestiger ja ren als thema had. Ik heb begrepen dat dit nummer totaal uitverkocht is! Het bestuur heeft zich gebogen over de fi nanciële problematiek rond Den Spiegel. De penningmeester heeft berekend dat de minimale contributie al niet meer kosten dekkend is voor Den Spiegel. Dit betekent dat er uit de verenigingskas geld bij moet en daardoor teren we in op ons beperkt verenigingsvermogen. We willen niet zonder meer een contributie verhoging doorvoeren, maar een beroep doen op elk lid, de jaarlijkse bijdrage te verhogen. Daardoor hopen we zoveel geld meer te ontvangen dat de voortgang van Den Spiegel niet in gevaar komt. De penningmeester zal bij de acceptgiro voor de contributie die u één dezer dagen krijgt toegestuurd, een verzoek doen om meer geld over te maken. Ik hoop dat deze hartekreet positief zal uitpakken. Het aantal leden is dit jaar redelijk stabiel gebleven. Het hele jaar hebben we een be stand gehad van rond de 590 leden. We hadden gehoopt het magische getal van 600 te kunnen halen, jammer genoeg is het nog niet zover. Misschien halen we dat in 2001. Voor elk lid ligt hier een geweldige uitdaging. Bij de Iezing in november heb ik toegezegd een bos bloemen te schenken aan degene die het 600e lid aanwerft. Ook dat nieuwe lid zullen we daarbij niet verge ten! Ik denk dat we weer een goed verenigings jaar hebben gehad. Er zijn de nodige acti viteiten geweest en de animo onder de leden blijft groot. We zijn nog steeds springlevend en dat willen we ook graag zo houden in het nieuwe jaar. Ik wens u allen een voorspoedig en gezond jaar toe en hoop u ook in 2001 bij de ver schillende activiteiten te kunnen begroeten. Den Spiegel

Den Spiegel | 2001 | | pagina 4