Drukkerij De Vey Mestdagh in het nieuwe millennium Martin van der Louw In haar tweehonderdveertigste levensjaar spreekt drukkerij De Vey Mestdagh nog een stevig woordje mee in het Vlissingse bedrijfsleven. In dit artikel maakt u kennis met de meest recente historie. In 1997 werd drukkerij De Vey Mestdagh door mij overgenomen. Directe aanleiding hiertoe was de verkoop van het PZC-con- cern, waarvan drukkerij De Vey Mestdagh deel uitmaakte, aan Wegener Arcade. Voor Wegener was het niet interessant om een onderneming over te nemen die alleen op de lokale markt actief was, zodat de eige naren besloten drukkerij De Vey Mestdagh apart te verkopen. Stadsdrukkerij Eind 1993 heb ik drukkerij Robro gevestigd in de Noordstraat, op de hoek met de Coosje Buskenstraat, overgenomen. Een bedrijfje met één werknemer. Al vanaf de start groeide die onderneming gestaag, zeker nadat op 1 januari 1995 de naam gewijzigd werd in Stadsdrukkerij Vlis- singen. Doordat in deze drukkerij al sinds de oprichting van de vereniging het blad Den Spiegel gedrukt werd zoals bleek uit bijgeleverde archiefstukken, zag ik het ver band met de oude stadsdrukkerij van het drukkersgeslacht Corbelijn. Bovendien was ook zijn drukkerij midden in de stad gevestigd. De naam was nu snel gekozen. Voortaan heette de drukkerij Stadsdrukkerij Vlissingen. Coosje Buskenstraat In februari 1997 werd de overstap gemaakt naar de overzijde van de Coosje Busken straat. In een nieuwgebouwd pand werd een 'studio voor digitaal druk- en kopieer werk' geopend. Ingegeven door mijn grote interesse in nieuwe digitale (druktechnie ken en door ruimtegebrek in de Noord straat, ontstond een bedrijf waar men te- Drukkerij Robro in de Noordstraat Januari 2001 23

Den Spiegel | 2001 | | pagina 29