2000 - JAAR VAN TEXTIEL Akke B. Landzaat Initiatiefnemers Bureau Provinciaal Museum Consulent en Vereniging van Zeeuwse Musea hebben uit de historie van de Zeeuwse merk- en stoplappen inspiratie geput om door de Zeeuwse bevolking de grootste merklap ter wereld te laten maken en te trachten hiermee in het Guinness Book of Records te komen. Via de pers hebben veel enthousiaste bor duursters en enkele borduurders gerea geerd. Dit heeft geresulteerd in 243 mer klappen met een totale lengte van ruim 125 meter. Het beroemde tapijt van Bayeux (uit 1070) telt 70 meter. Er werden tussentijdse bijeenkomsten ge houden en voor de regio Vlissingen vonden deze plaats in het gastvrije Gemeente archief. Hier kon men adviezen krijgen van één van de begeleidsters van het project voor wat betreft oude en nieuwe motieven Zeeland weerspiegelend. Ook werden idee- en van de borduursters zelf uitgewisseld. Op mijn merklap staat het Lampsinshuis centraal, met aan de linkerzijde de vaart van de WIC in de 17de eeuw op onder meer de Cariben en Mexico. Daarboven het WIC- logo en het familiewapen van Lampsins. Aan de rechterzijde de vaart van de VOC met een Indisch landschap en enige pro ducten die op de thuisreis werden vervoerd. Daarboven het logo van de VOC en het wa pen van de stad Vlissingen. Na het aan elkaar zetten van alle lappen tot de langste merklap ter wereld vond op 2 december j.l. de officiële opening van de tentoonstelling Door ons gedaan plaats in de Tapijtenzaal van het Zeeuws Museum te Middelburg. Deze tentoonstelling vormt een onderdeel van de manifestatie Cultureel Erfgoed - onverwacht levendig! die wordt gehouden in het Statencomplex van het Provinciehuis in de Abdij van Middelburg. Van 3 december 2000 tot en met 11 maart 2001 is het Zeeuws Museum alléén geo pend voor deze tentoonstelling. Openings tijden van 11.00 tot 17.00 uur (zon- en feestdagen vanaf 12.00 uur), gesloten op 25 december en 1 januari. d. Qc-20O0 28 Den Spiegel

Den Spiegel | 2001 | | pagina 34