speelden. Flohr noemt als verdere Sea Lions: Bas van Roggen (bas/gitaar) en Walter Ott (slaggitaar), die hij zich ook her innert als Rockin' Kid. Van Roggen vult dit rijtje in maart dit jaar aan met Henk Bijleveld (gitaar/zang), Ronnie Geiger (drums), Theo Tromp (gitaar/zang). Toen Ronny his Rockin' Kids eind jaren vijftig in Vlissingen eerste werden bij een talentenjacht in het Concertgebouw en The Sea Lions als tweede eindigden, fuseerden The Rockin' Kids met The Sea Lions. "Van de twee beste bands is één hele goede te maken", zo was de gedachte van Thurnim. Zo ontstond de eerste succesvolle Vlis- singse rock 'n' rollband The Javelins. Flohr werkte op de straalmotorenwerkplaats van de Vliegbasis Woensdrecht en koos de naam van de Engelse Deltastraaljager Gloster Javelin. The Javelins bestonden na de fusie in 1960 uit Ronny Flohr (bandleider en sologitaar), Turry Thurnim (viool/showdrummer/gang maker/zanger), Boet Saija (bas), Walter Ott (gitaar), Ronnie Geiger (drums) en Ronnie Jongbloeds (gitaar). The Javelins brachten in navolging van The Tielman Brothers een wervelend rock 'n' roll optreden. Met show en spektakel brachten zij met schijnbaar gemak een zaal in extase. "Onze muziek werd gewaardeerd vanwege de andere interpretatie van de rock 'n' roll. Veel van die liedjes bestonden uit mooie melodieën met meer dan drie akkoorden", vertelt Flohr. "Dus ook voor de oudere generatie bleef de muziek herkenbaar. Het waren veelal oude nummers, die in een min of meer rockuitvoering met veel show werden gebracht. Denk daarbij aan Ramona, Black eyes en When it's springtime in the Rockies" Eerste prijs Teenager Muziek Parade VARA-televisie The Javelins traden veelvuldig op en schre ven in februari 1961 in op zo'n, dit keer door het teenagerblad Muziekparade geor ganiseerde, talentenjacht in de Middelburg se Schouwburg en mochten door naar kwart- en halve finales te Goes en Rotter dam en naar de finale in Utrecht. Op dat moment behoorden zij tot de tien beste amateurbands van het land en zouden 'live' uitgezonden gaan worden op de Nederland se televisie. Flohr herinnert zich dat er voor de trip naar de Singer Concertzaal in Laren een Volks wagenbusje gehuurd werd en dat 'Ome' Jan van Loon van het Vlissingse Concert gebouw een televisietoestel midden in de zaal opstelde om de verrichtingen van zijn huisband, met het daar aanwezige publiek, op de voet te kunnen volgen. "De hele dag werd er gerepeteerd in het opstellen, het opkomen, het spelen en het afbreken", al dus Flohr. In geleende, te grote jasjes en met eenvoudig in elkaar geknutselde ver sterkers, speelden ze super gemotiveerd die avond de sterren van de hemel. "We vergaten de camera's en showden bij het leven", aldus Flohr, leider van de eerste Zeeuwse band op televisie. Op 25 juni 1961 overtuigde de Hollands-Moluks-Suri- naams-Indische groep uit Vlissingen jury en publiek met het opzwepende We Want Short Shorts. Zij behaalden met the Hurri cane Strings uit Rotterdam 51 punten; een gedeelde 1ste prijs bij de Teenager Muziek Parade van de VARA-televisie. "Turry zong We Want Short Shorts en de groep viel steeds bij met Heg! Ba-Be-Re-Bop\"vertelt Flohr in februari 2001 In de jury zaten Peter Koelewijn en de ge noemde Guus Jansen jr en Co de Kloet. De beker werd aan Flohr uitgereikt door het Duitse tieneridool Conny Froboess. Er was niet op een dubbele winnaar gerekend; om dat de Vlissingers van ver kwamen kregen zij de beker mee naar huis. The Javelins werden door het songblad Muziekparade kort daarna in polls de beste Nederlandse amateurband genoemd en het aantal boe kingen nam ineens fors toe. Op annonces kon nu worden toegevoegd 'bekend van tv'. Er waren naast het Concertgebouw als thuisbasis en Indische avonden in Hotel Britannia maandelijks adressen die afge werkt werden. Hotel Victory in Oostburg bijvoorbeeld: "De Rijkspolitie gaf daar eens aan dat het laatste nummer gespeeld moest worden en zag er op toe dat het ver- Juli 2001 13

Den Spiegel | 2001 | | pagina 15