Eerste prijs Teenager Muziek Parade VARA-televisie 1961, Laren: bekeruitreiking door Conny Froboes aan Javelins - bandleider Ronny Flohr. Links van Flohr: Turry Thurnim, op de achtergrond The Hurricane Strings (foto Ben Hansen - popcollectie Henk Feij) hitte publiek rustig afdroop; daarna lagen wij totaal uitgeput languit op het podium", aldus Flohr die zich ook het Hofzichttheater in IJzendijke herinnert, naast heel veel op tredens in België. Daar werd opgetreden met grote sterren als The Cousins en Louis Neefs. Regelmatig speelden zij daar ook in één programma met Peter Koelewijn en Anneke Grönloh. Die laatste werd regelma tig begeleid door The Javelins. Flohr herin nert zich Tutti Frutti en Ma, he's making eyes at me. België afficheerde de groep in 1961 en 1962 als het 'kleurlingenorkest' en Thurnim' heette daar de 'neger-showman zanger TC1RRY'. "We gingen met een taxi naar de boot, stapten op de boot en in Breskens stond de taxi klaar, die ons naar België reed", aldus Flohr, want taxivervoer was onderdeel van het contract. Omdat het instrumentarium steeds in- en uitgeklaard moest worden, kwam het voor dat een grenspost met siga ren was 'omgekocht' door de Belgische tourmanager. "Bij die grensovergang kon den we dan, na het noemen van zijn naam, zo doorrijden", zegt Flohr. "'s Maandags morgens met de eerste boot terug in Vlissingen, reisde ik dikwijls zonder gesla pen te hebben door naar mijn werk in Woensdrecht". Nadat de succesbezetting uiteen viel, want zeevaartscholieren gaan ook een keer va ren, werd het Ronny his Javelins: Frans Salawane (zang/gitaar), Paul Böck (gitaar), Eugene Lambertus (gitaar/zang/drums), Boet Saija en Ron Flohr waarmee werd na gevlogen met de vleugels van het eerdere succes. Lambertus zou echter spoedig naar Duitsland vertrekken om in The Fender Strings beroepsmuzikant te worden. De showwereld had gelonkt naar de provincie: een avontuur riep en het snelle succes smaakte naar meer. Maar leider Ronny Flohr was ergens in 1963 leeg gespeeld en besloot, ondanks aanbiedingen uit Duits land van DM 1400,-- per maand, te stop pen en naar Zwitserland te verhuizen. Toen zijn vader overleed kwam hij terug naar Zeeland. Nu, wonend in Breda en inmiddels 65, speelt hij op steel- en hawaiiangitaar evergreens, country, Hawaiiaanse en Indonesische muziek en maakt hij cd's met zijn ensemble The Oriëntal Four. Die groep was in 1970 opgericht door de legendari- 14 Den Spiegel

Den Spiegel | 2001 | | pagina 16