sche steelgitarist Rudi Wairata die overleed in 1981. Fiohr toerde daarmee in de jaren zeventig zes weken door West Duitsland en leerde veel bij van Wairata. The Javelins hebben, naast de genoemde vervolgforma- ties Ronny his Javelins en The Javelins 69 tot 1971 rustiger doorgedraaid in ver schillende samenstellingen, bijvoorbeeld met Piet Bloem, Nelis Tuankotta, Mingoes Hehuat en Henk van der Graaf, maar steeds met Boet Saija die het leiderschap van Flohr overnam. The Sharks Little Jimmy The Sharks "The Javelins, dat waren echte enthousia stelingen", vertelde Ronny Flohr in 1993 aan de PZC. Dat enthousiasme gold vast ook voor The Sharks, genoemd naar één van de bendes uit de film The West Side Story. Zij ontmoetten elkaar in 1962 op de dansavonden van het Concertgebouw, gingen van start met het spelen van instru mentale gitaarmuziek en speelden aanvan kelijk met Rob van Raalten (1946) (solo- The Sharks uit Vlissingen, 1963: Zes weken in het Belgische Blankenberge, v.l.n.r. Carlos van den Berg, Rudy de Queljoe, Rob van Raalten (archief Carlos van den Berg) gitaar), Mono Louis (slaggitaar), Arthur Bergman (drums) en Carlos van den Berg (1944) (bandleider en bas). De Surinamer Van den Berg groeide op bij Indische men sen in Den Haag en zat hier op de Machinistenschool. In Den Haag had hij een paar keer ingevallen bij de legendari sche Indoband The Crazy Rockers. Regelmatig werd er door The Sharks, naast optredens in Vlissingen, IJzendijke, Terneu- zen en Oostburg, in België gespeeld. "Daar spraken Engelse toeristen al over de Mer- seybeat uit Liverpool en over het bandje The Beatles", aldus Van den Berg. Het re pertoire van The Sharks bestond nog uit Shadows en Ventures-nummers die werden afgewisseld met door Carlos gezongen Chuck Berry en Gene Vincent-covers. Eind 1963 drongen Merseybeat en Beatles in Nederland door. in het Ambonezenkamp aan de Middel burgse Nadorstweg had Van den Berg eind 1962 Rudy de Queljoe (1947) als nieuwe slaggitarist gevraagd. 'Het klikte meteen tussen Rudy en mij', vertelde Carlos. Rudy stapte over naar The Sharks. In november 1962 had de 15-jarige De Queljoe als solo gitarist opnamen gemaakt voor het Bel gische televisieprogramma Tienerklanken met de Middelburgse band Johnny the Blue Jeans. "Even na zeven uur bracht het ensemble enige pittige rocknummertjes met Johnny Caljouw voor camera en mi crofoon", schreef de regionale krant na de uitzending op donderdag 17 januari 1963. De Blue Jeans, naast Caljouw en De Quel joe, waren Richard Henning (bas), Jan Koole (slaggitaar) en Huib Pouwer (drums). Carlos verhaalde van de ontheffingen die hij in België steeds moest aanvragen voor de te jonge De Queljoe. Zeevaartscholier Humphrey Jolly (19 jaar) kwam uit Den Haag, studeerde in Vlissingen en werd de nieuwe drummer van The Sharks. De band repeteerde in de Prinsenstraat waar Carlos woonde. Zes weken in het Belgische Blankenberge In februari 1963 wonnen The Sharks de tweede prijs van de Gouden Micro in Juli 2001 15

Den Spiegel | 2001 | | pagina 17