'Al onze sympathie', schreef Rob van Raalten achter op de foto van Little Jimmy The Sharks. V.l.n.r. Rudy de Queljoe, Humphrey Jolly, Rob van Raalten, Carlos van den Berg, Jimmy Claeys (popcollectie Henk Feij) Maldegem, een talentenjacht met een Belgisch deelnemersveld, waar The Jets (de andere bendenaam uit The West Side Story) uit Etterbeek eerste werden. Carlos van den Berg kreeg als tweede prijs een bandrecorder uitgereikt door de toenmali ge Miss België. In die periode reed hij van uit Vlissingen op zijn brommer geregeld naar België om thuis te komen met gete kende contracten. Later in 1963 hadden ze mede door die prijs een contract voor an derhalve maand: zes weken lang werd er iedere dag gespeeld in de chique Dancing Belvédère aan de Boulevard van het Belgische Blankenberge. Van Raalten was 17, De Queljoe 16 en voor de show waren er verschillende pasjes ingestudeerd. Onder de strakke zakelijke leiding van bassist/ zanger Carlos van den Berg had de groep furore gemaakt. Daarna werd bijvoorbeeld in Brussel, Steenokkerzeel, Antwerpen en Gent gespeeld. "We hebben zeg maar in al le kleine en grote plaatsen in België ge speeld", zegt Carlos, "tot in Wallonië en Noord Frankrijk toe". Zaai Roman in Schendelbeke adverteerde in oktober 1963: GROOT BAL met als GROTE ATTRACTIE het Indonesiërensemble THE SHARKS. OPGELET: vanaf 16 uur kunnen de Teen agers en de Twens deze jonge Indonesiërs al komen bewonderen. Veertien dagen daarna zou Adamo er optreden. Toen was zanger Little Jimmy uit Gent de gelederen komen versterken: het werd Little Jimmy The Sharks. Jimmy, die Mark Claeys heette, speelde met zijn eigen Little Jimmy The Robots een paar tenten verderop, maar was niet weg te slaan bij de optredens van The Sharks. Zijn vader was impresario van The Robots en werd nu ma nager van The Sharks. Met Jimmy kon er ingestapt worden bij de veranderde mu ziekstijl door de opmars van Merseybeat en Franse rock 'n' roll. Carlos kon zich nu op zijn basspel concentreren, maar had eerst voor nieuw instrumentarium gezorgd. The Sharks brachten de eerste Fendergitaren en versterkers naar Vlissingen. Rob kon zijn geleende witte Höfnergitaar inleveren voor een Fender-Stratocaster, Rudy kreeg een Fender-Jazzmaster en Carlos verving zijn Höfnervioolbasje door een Fender-Jazz- bass. "Het is niet om op te scheppen, maar in België behoren we tot de vijf bekendste ensembles", vertelde Rob van Raalten in mei 1964 aan de PZC. Regelmatig was de groep te zien in het Vlissingse Concert gebouw; hun startplaats bleven ze trouw. Wim van der Wal uit Vlissingen, eens slag gitarist van The Night Revellers, herinnert 16 Den Spiegel

Den Spiegel | 2001 | | pagina 18