zich nog hoe zij het Adamo-nummer Tombe la neige vertolkten: "Adamo vonden wij niks, maar dat nummer zó gespeeld. Fantastisch! En die andere Franse num mertjes...". In Middelburg werd eens gespeeld op een Bal Musette op de Middelburgse Visch- markt, waar ze eerder een keer 'zonder op gaaf van redenen', zoals de PZC schreef, 'verstek hadden laten gaan'. In allerijl werd toen het kwartet Henk Don naar de Vischmarkt gedirigeerd, ging de PZC ver der. In Middelburg ging het er altijd al wat rustiger aan toe: in een verslag van zo'n Bal Musette las ik: Op de tonen van een modern muziekje verzorgde het groepje van zes meisjes, gestoken in vlotte toilet jes verschillende leuke dansjes. Ene Jo Scheybeler uit Middelburg verwoordde dat middenjaren zestig met een ingezonden brief aan Hitweek: We moeten altijd naar Vlissingen en Goes waar de beat blitz van Holland speelt. Waar blijft Middelburg?' De stap naar full-prof werd door The Sharks niet gemaakt. Op aanbiedingen uit Duits land en Zweden konden ze niet ingaan van wege de dienstplicht van zanger Jimmy Claeys. Rudy, Humphrey en Carlos stopten met The Sharks: Rudy werd sologitarist van The Javelins 69, Carlos werkte met een in terimbandje (met o.a. Frans Salawane en Piet Bloem) de contracten af. Little Jimmy ging tot eind 1967 door met Rob van Raalten, Walter Bax (slaggitaar), de Bel gische bassist van The Robots en drummer Arthur Bergman. Op de golven van de soulmuziek zag ik ze midden jaren zestig, aangevuld met blazers, nog in het Goese Schuttershof als Jimmy Clay Style. De aangebreide haren waren inmiddels naar voren gekamd. Rob van Raaiten speelde la ter nog in The Spirit of Beth Cherem (met o.a. Frans Salawane), coachte de jeugdige Walcherse band The Bax Family en leidde daarna tot eind jaren zeventig de amuse mentsband Blue Desert met zijn vrouw Janny als zangeres. Group '69 Sect Dragonfly Carlos van den Berg en Rudy de Queljoe vinden we via The Beat Five en The Jave lins 69, in 1965 terug in de Group '69, later Group '69 Sect geheten. Met zanger Johnny Caljouw, slaggitarist Richard Henning, later vervangen door Tonny de Queljoe en drummer Huib Pouwer, domineerden zij de Zeeuwse pop in jaren zestig. Ondanks an dere goede bands uit Vlissingen als The Night Revellers, Flarth (met Leo van de Ketterij en Kees Meerman), JG The Saints (ontsproten aan de zeevaartschool!), Ritchie The Halleycats (resp. St. Giles System, Beautiful Idaho) en Formation (resp. Moreman's Privacy), voerde Group '69 Sect door ervaring en eigen geluid toch de boventoon. De groep hield zich goed staande naast het Haagse en Amsterdamse Dragonfly nog als Group '69 Sect, Concertgebouw Vlissingen ca. 1966. V.l.n.r. Tonny de Queljoe, Johnny Caijouw, Rudy de Queljoe, Huib Pouwer (archief Carlos van den Berg) Juli 2001 17

Den Spiegel | 2001 | | pagina 19