beatgeweld, zoals dat zich in Vlissingen vooral afspeelde in het Concertgebouw en in Nachtclub La Cave aan de Nieuwendijk. Toen het onder aanvoering van de Vlissing- se dichter Hans Verhagen menens werd en er met door kunstenaar Bert Quite beschil derde gezichten landelijk gespeeld ging worden onder de naam Dragonfly, stapte leider Carlos uit de groep om even later op te duiken met zijn laatste popgroep. Dat was Universal Delight: Carlos van den Berg (bas), Eddy van Broekhoven (zang), Dick van Biemen, later Leo van de Ketterij (solo gitaar), Rens de Regt (drums) en Rian Rijken (orgel). Dragonfly werd de eerste Zeeuwse groep die in januari 1968 de Veronica Top- 40 binnenkwam met de progressieve com positie Celestial Dreams b/w Desert of Almond. Een tweede single Celestial Empire b/w Prince of Amboyna bleef ste ken in de tipparade en de groep ging in datzelfde jaar ten onder aan financieel wan beheer en mismanagement. Rudy de Queljoe ging in 1970 naar het landelijke Brainbox, Johnny Caljouw via Universal Delight naar de Rotterdamse band The Machine. In 1966 kocht ik voor 7,50 de lesgitaar van mijn vroegere buurjongen Leo Sinke en leerde spelen door mijn schoolvriend Leo van de Ketterij van Flarth. Op 26 december 1970 trad ik als zanger/gitarist voor het eerst op in Jeugdsociëteit Walk-Inn met Vocal- Instrumentalgroup Bridge: met Dave van Roggen, broer van de Sea Lions- bassist en o.a. ex-Moreman's Privacy: solo gitaar en zang en Charles Bukkens, o.a. ex- Night Revellers en Flarth: basgitaar en zang. Leo van de Ketterij had een paar maanden met ons gerepeteerd maar ver trok in november 1970 naar de Haagse popgroep Shocking Blue. In maart 1971 maakten wij radio-opnamen voor KRO's Springplank en op 18 december wonnen we met twee eigen nummers de 1ste prijs in de categorie Vocaal van de 1 le Talenten jacht om de Scheldeprijs van Reimerswaal, in samenwerking met de KRO. In de jury andermaal Pierre Wijnnobel. Hij becijferde onze zuivere en goede samenzang met een 9. De beker werd niet uitgereikt door Conny Froboess of Miss België, maar ge woon door burgemeester mr. C. Pijl Hoge- weg van Reimerswaal. Bronnen literatuur: Ronny Flohr Rob van Raalten Archief Carlos van den Berg Popcollectie Henk Feij - Jimmy Pentury, De Queljoe, Prince of Amboyna, eigen uitgave, Middelburg 1980 Omroep Zeeland, programma Het Kanaal door Zeeland, 2 juni 1993 Provinciale Zeeuwse Courant Weekblad Humo, 24 september 1996 Hitdossier 1939/1998. 7e editie, Haarlem 1998 Ronald Grossey, Goedenavond, beste kijkersAnt werpen 1993 Lutgard Mutsaers, Rockin' Ramona, 's Gravenhage 1989 - Lutgard Mutsaers, Haring Hawaii: Hawaiimuziek in Nederland 1925-1992, Amsterdam 1992 - Aloha International Steel Guitar Club - magazine for Hawaiian Music Enthusiasts - volume 8 - no. 3, Minneapolis, 1995. Vocal- Instrumentalgroup Bridge maakt op namen - Jeugdsociëteit Walk-Inn, Vlissingen - 4 oktober 1970. V.l.n.r. Charles Bukkens, Henk Feij, Dave van Roggen (popcollectie Henk Feij) 18 Den Spiegel

Den Spiegel | 2001 | | pagina 20