burg. Ook bij deze werken zijn foto's van voor de restauratie te zien. Cl merkt wel, er is heel wat te bekijken in het museum! Vermeldenswaard is nog dat elke zondag gratis rondleidingen worden verzorgd door steeds deskundiger vrijwilligers. Ook voor groepen zijn rondleidingen mogelijk: tarief en tijdstip op aanvraag (tel. 0118-412498). Het museum heeft het aangenaam druk met bezoeken van scholen. De door het museum samengestelde speurtocht heeft nog steeds veel succes. Evenals de ten toonstellingen wordt ook deze steeds aan gepast. Nieuwbouw Zeeuws Maritiem MuZEEum De nieuwbouw van het museum heeft het hoogste punt bereikt. De contouren van het nieuwe gebouw worden zichtbaar. Het Lampsinshuis zelf en de erachter gelegen schuren hebben een metamorfose onder gaan. De aanpassingen aan de oude ge bouwen vloeien zichtbaar over in de nieuwe bouwelementen. Aan de voorbereiding van de inrichting van het nieuwe muZEEum wordt hard gwerkt. Rode draad bij de inrichting is het 'Zeeuws maritiem verhaal'. Historisch onderzoek daarnaar is in volle gang, in samenwerking met de universiteiten van Leiden en Gent. Waar nodig zullen objecten uit andere mu sea een aanvulling vormen op de eigen col lectie. De medewerking van verschillende museale instanties is erg groot. Zo heeft het Frans Halsmuseum uit Haarlem een origi neel 18e eeuws model van een Oost-Indië- vaarder beschikbaar gesteld. Het model moet echter worden opgeknapt. Hiervoor is Ton van der Horst benaderd: alle voorwer pen uit 't Vliegent Hart zijn door hem ge conserveerd. Rammekens Fort Rammekens, het oudste zeefort van West-Europa, blijft een bezoek meer dan waard. In het fort krijgt u een goed beeld van de historie en de natuur rond het fort. Zes 20 Den Spiegel

Den Spiegel | 2001 | | pagina 22