Van het bestuur S.J. POSTMA In de afgelopen periode hebben er diverse activiteiten plaatsgevonden en werden er binnen het bestuur pittige discussies ge voerd over de toekomst van de vereniging. In maart hadden we de zo langzamerhand traditionele lezingendag. 's Morgens startte de heer Roos deze dag met een lezing over de voor Vlissingen belangrijke admiraals familie Evertsen. Na de lunch hield de heer Hoving, verbonden aan het Rijksmuseum te Amsterdam, een lezing over het bouwen van zeeschepen in de 17e eeuw. Hij wist een vrij technisch verhaal op een boeiende wijze over te brengen. Een geslaagde dag, waarin maritieme onderwerpen aan de or de kwamen. Het bestuur heeft een aantal discussies ge voerd over de toekomst van de vereniging, uitmondend in een voorstel aan de leden op de jaarlijkse ledenvergadering van 9 mei jl. Het voorstel is unaniem aangenomen en betekent dat de vereniging meegaat naar het MMZ (Maritiem MuZeeum Zeeland) en ook vereniging blijft van het Gemeente archief Vlissingen. Het bestuur is hier erg blij mee! Uiteraard moeten de statuten aangepast worden, evenals de naam van de vereniging. De komende periode zal het bestuur verde re consequenties van dit besluit bespreken. Op de goed bezochte vergadering kon ik melden dat we de grens van 600 leden hebben overschreden. Om precies te zijn hadden we per 1 mei 603 leden. De heer Blomme was als 600ste lid ingeschreven en de heer Van der Doef, ons erelid, over handigde mevrouw Blomme een boeket bloemen en de heer Blomme werd verblijd met een mooie collectie boekjes over de monumentendagen. Op de vergadering werd afscheid genomen van de heer Knegt, die wegens drukke werkzaamheden zich genoodzaakt zag te stoppen met het bestuurswerk. Hij heeft vier jaar deel uitgemaakt van het bestuur en hield zich vooral met het vrijwilligers werk bezig. De secretaris, de heer Francoijs, heeft te kennen gegeven dit jaar te willen stoppen, ook hij kan zijn werk moeilijk combineren met zijn taak binnen het bestuur. Hij vindt dat hij te veel vergaderingen moet missen. Natuurlijk wordt er naarstig gezocht naar een opvolger/ster! Zelf heb ik na negen jaar afscheid genomen als bestuurslid en voorzitter van de vereni ging. Ik vind dat ik te weinig tijd vrij kon maken om de nodige impulsen te geven. Gelukkig zijn we er in geslaagd een goede opvolgster te vinden in de persoon van me vrouw Van der Doef-Heystek. Ik wens haar veel plezier en wijsheid toe de komende ja ren. Na de ledenvergadering toonde de conser vator van het museum, de heer Weber, ons middels een prachtige diaserie beelden van de bouw van het nieuwe maritieme mu seum. Het belooft een geweldige verrijking voor cultureel Vlissingen te worden. Rest mij nog u allen te bedanken voor het in mij gestelde vertrouwen in de afgelopen jaren. 2 Den Spiegel

Den Spiegel | 2001 | | pagina 4