Wim Ditmar in 1956 schetsend in Brugge. Deze foto werd gemaakt voor een kalender van 1957 van de Belgische fabrikant in fotografie artikelen Gevaert. voor de kalender van de foto-industrie Gevaert. Maar ook Utrecht, Den Haag, Hoorn, Zeist, Delft, Ootmarsem, Enkhui zen, Thorn, Laroches en Ardennes, Nice, Moltrasio (Comomeer), Vallauris en Ali cante werden in zijn karakteristieke kleuren- impressies vastgelegd. Wim Ditmar werkte zoals de meeste leden van Kunstkring het Zuiden, vooral natura listisch, soms luministisch, in vele technie ken en met steeds andere materialen: olie verf, het aquarel, tekeningen in sepia, pastels met krijt ook in rood en bruin, werk met houtskool en potlood; hij probeerde het allemaal. Zijn verzameld werk toont zeer divers: zee gezichten, duinlandschappen, stads- en dorpsgezichten, portretten, stillevens, vaak met bloemen en huiselijk antiek. Van de meer dan honderd werken die Wim Ditmar gemaakt heeft, is een groot deel nog in familiebezit. Een vijftigtal schil derstukken is vooral in Zeeland bij particu lieren of in musea terecht gekomen. Zijn familie heeft doeken meegenomen naar Michigan (ÜSA) en Calgary (Canada). Het Zeeuws Documentatiecentrum te Mid delburg en het Moluks museum te Utrecht hebben werken van Wim Ditmar in de col lectie opgenomen. Na het overlijden van zijn vrouw in 1968 heeft hij niet meer geschilderd. Hij had zijn grootste inspiratiebron verloren. Zelf over leed hij op 10 maart 1978. Tentoonstellingen: Mei 1980, Vrede en vrijheidRijswijk (wedstrijdten toonstelling, le prijs voor Eiland onder water) April 1982, Vlissingen gezien door de Vlissinger Ditmar, Stedelijk Museum Vlissingen - Maart 1983, Walcheren en zijn bewoners, gezien door Willem Ditmar, Kapel van Sint Maarten in Hoogelande Juni-augustus 1990, Kunstkring het Zuiden, Stede lijk Museum Vlissingen - 2000, Jacobs en zijn Jacobsjes, Stedelijk Museum Vlissingen Bronnen: A.M. van Loo-Ditmar, privé-archief Riet Rauwe-Labrujère, privé-archief Zeeuws Documentatiecentrum Middelburg Saskia Smit en Paul van der Velde, Kunst boven wa ter, Middelburg 1988 Paul van der Velde, 'A Palace of art in being, de Kunstkring het Zuiden, een impressie', Zeeuws Tijdschrift nr. 3, 1990 Groot Rijswijk, 8 mei 1980 De Vlissinger, 17 april 1982 De Scheldebode, 17 april 1982 Provinciale Zeeuwse Courant 19 april 1982 Sepiatekening van de oude werf te Veere (1957) Juli 2001 9

Den Spiegel | 2001 | | pagina 11