Algemene ledenvergadering Vrienden van het Stedelijk Museum en het Gemeentearchief Gehouden op 9 mei 2001 in het Gemeente archief. Aanwezig namens het bestuur: de heren Postma (voorzitter), Van den Elzen (penningmeester), Francoijs (secre taris), de dames Landzaat en Wandel, de heer Knegt en de adviseurs Weug, Meer man, Weber en Tramper. Met kennisgeving afwezig: de heer Speckens. 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur en heet iedereen van harte welkom. De voorzitter constateert, dat de opkomst weer hoog is (43 leden). Hij deelt mee, dat een lezing zal worden gehouden door de heer Weber over de opbouw en de toekomst van het ZMM (Zeeuws Maritiem MuZEEum). 2. Verslag Algemene Ledenvergadering 2000 (zie Den Spiegel april 2000). Dit verslag wordt goedgekeurd. 3. Ingekomen stukken De jaarverslagen over het jaar 2000 van de redactie, de penningmeester en de secreta ris hebben in het museum en het archief ter inzage gelegen. De presentielijst van de Algemene Leden vergadering vermeldde, dat geen jaarstuk ken ontvangen waren. Deze stukken waren enkele weken voor de vergadering bij het museum en het gemeentearchief en tijdens de vergadering te verkrijgen. Helaas is voorafgaande aan en tijdens de vergade ring hier de aandacht niet op gevestigd. Hiervoor biedt het bestuur haar excuses aan. 4. De jaarverslagen van penningmeester, secretaris en redactie worden goedgekeurd. 5a.Verslag kascommissie De kascontrolecommissie, bestaande uit de dames Punt en Cornelis, heeft de stukken gecontroleerd en goedgekeurd. De dames geven aan, dat zij zeer onder de indruk wa ren van de opzet van de financiële admi nistratie. De penningmeester heeft een financieel overzicht betreffende het jaar 2000 en een begroting voor het jaar 2001 gemaakt. Hieruit blijkt, dat de oproep in Den Spiegel om de contributie op vrijwillige basis te ver hogen succes heeft gehad. De penningmeester stelt bij dit punt aan de orde, dat de invoering van de Euro per 1-1-2002 als consequentie zal hebben, dat de minimale contributie een vreemd bedrag zal worden, nl. 6,81. De voorzitter stelt voor om daarom een minimale contributie verhoging naar 7,-- door te voeren. De vergadering gaat hiermee unaniem ak koord. 5b. Benoeming nieuwe kascommissie Mevrouw Cornelis is aftredend en mevrouw Punt zal nog een jaar zitting hebben. Mevrouw De Bree meldt zich aan voor de komende 2 jaar. 6. Voortgang van de vereniging Dit jaar moet beslist worden, hoe we ver dergaan met de Vriendenvereniging. Hier toe zijn in vele bestuursvergaderingen, het afgelopen jaar, diverse opties aan de orde gekomen. Het bestuur is na zorgvuldige af weging tot de conclusie gekomen, dat de vereniging èn Vrienden van het Gemeente archief èn Vrienden van het ZMM moet worden. De voorzitter vraagt mandaat aan de vergadering om deze wijziging te gaan uitvoeren. In dit kader wordt de vraag gesteld, wat de argumenten zijn, die hier tegen zouden kunnen pleiten. Tegenargumenten zouden zijn: Het ZMM betreft heel Zeeland, terwijl het Gemeentearchief alleen Vlissingen betreft en Den Spiegel gaat momenteel groten deels over Vlissingse onderwerpen, terwijl in de toekomst ook onderwerpen over 20 Den Spiegel

Den Spiegel | 2001 | | pagina 22