Zeeland aan de orde zullen komen. Een andere vraag is, wat er met voorwer pen uit de collectie van het Museum gaat gebeuren, die niet bij het karakter van het ZMM passen. De heer Weber meldt, dat deze voorwerpen beheerd gaan worden door het ZMM, maar altijd het eigendom van de gemeente zullen blijven. Voordeel van beheer door het ZMM zal zijn, dat deze voorwerpen digitaal toe gankelijk gemaakt worden, terwijl deze in de huidige situatie misschien wel opgesla gen en niet toegankelijk voor het publiek zijn. De vergadering stemt na het horen van de argumenten in met de voorgenomen opzet van de Vriendenvereniging. Het bestuur zal dit jaar de naam en de statuten van de ver eniging wijzigen. Ook zal de inschrijving bij de Kamer van Koophandel gewijzigd wor den. 7. Activiteiten 2001 Dit jaar zijn er weer de nodige activiteiten gepland en reeds gerealiseerd. De lezingendag was zeer succesvol. De beide excursies naar Dordtrecht zijn vol ledig volgeboekt. De Open Monumentendag zal weer onder de deskundige leiding van de archivaris (de heer Meerman) gaan plaatsvinden. Eind oktober wordt een lezing georgani seerd. 8. 600e lid van de vereniging De heer en mevrouw Blomme hebben zich recent als lid aangemeld, het 600e. De vo rige beschermheer, de heer Van der Doef overhandigt de heer en mevrouw Blomme een attentie. 9. Verkiezing bestuursleden Wegens onregelmatige werkuren ziet de heer Knegt zich genoodzaakt om na vier jaar terug te treden als bestuurslid van de vereniging. De heer Knegt geeft aan, dat hij de bestuurswerkzaamheden met veel ple zier gedaan heeft. Hij zegt wel als vrijwilli ger beschikbaar te willen blijven. Ook de heer Francoijs kan, wegens verandering van werkomstandigheden en de tijd die het voeren van het secretariaat in beslag neemt, niet verder aan het bestuur van de vereniging blijven deelnemen. Hij heeft in januari 2001 de bestuursleden te kennen gegeven, dat hij, na een periode van twee- eneenhalf jaar secretaris te zijn geweest, ui terlijk tot december 2001 het secretariaat van de vereniging blijft voeren. Ma deze da tum kan er een beroep op hem gedaan worden als vrijwilliger. Wegens tijdgebrek treedt de heer Postma na negen jaar af als voorzitter. Mevrouw Van der Doef-Heijstek heeft na het bijwonen van vier bestuursvergaderingen besloten om zich kandidaat te stellen voor deze functie. De heer Postma bedankt de be stuursleden, de adviseurs en de redactie voor de grote steun en de plezierige om gang, die hij tijdens zijn voorzitterschap heeft ondervonden. Hierna vraagt de voor zitter of de vergadering mevrouw Van der Doef-Heijstek als voorzitter wil benoemen. Zij wordt door de vergadering met grote in stemming gekozen. Mevrouw Van der Doef-Heijstek bedankt hierna de heer Postma voor al het werk dat hij voor de vereniging gedaan heeft. Ook geeft zij aan, dat zij het informele voorzit terschap van de heer Postma wil continue ren. Mevrouw Van der Doef-Heijstek legt uit welke lijn zij in de toekomst met de vereni ging wil gaan voeren. Ook hoopt zij dat het ZMM een draagvlak bij de Vlissingse bevol king blijft houden. Als afscheidscadeau wordt de heer Postma een schaal van keramiek overhandigd. 10. Wat ter tafel komt/rondvraag De opmerking wordt gemaakt, dat Den Spiegel hoofdzakelijk een informatie bron over Vlissingen moet blijven, wat niet betekent, dat er van buiten de ge meente niets aan de orde mag komen. De voorzitter antwoordt, dat de vereni ging daarom ook Vriend van het archief blijft. Er wordt een vraag over de nieuwe naam van het museum (ZMM) gesteld. De heer Weber geeft aan, dat e.e.a. in zijn lezing uitvoerig aan de orde zal ko men. Ook de uitwisseling van collecties met andere musea zal zeker tot stand komen. 11Sluiting Oktober 2001 21

Den Spiegel | 2001 | | pagina 23