IVIuseumnieuws aafke Verdonk-Rodenhuis Na de pauze houdt de heer Weber een lezing over de sloop, verbouwing en toe komst van het ZMM. S.J, Postma, voorzitter C.J. Francoijs, secretaris Lampsinshuis In eerdere Spiegels hebben we al gemeld dat de bouw gestaag vordert, in de eerste helft van 2002 zal het nieuwe MuZEEum worden geopend. Op de algemene leden vergadering heeft Wilbert Weber een boei ende lezing gehouden over sloop, verbou wing en toekomst van het Zeeuws Maritiem MuZEEum. Restauratieproject Ook het restaureren van de schilderijen door het restauratieatelier Wim de Maat vordert. Er zijn weer een aantal schilderijen terug in het museum. Het is zeker de moei te waard eens te gaan kijken in het zaaltje waar vroeger de ingang was. Nu hangen daar gerestaureerde werken, samen met foto's, waarop de staat van het werk voor de restauratie te zien is. In deze zelfde zaal is een zuil geplaatst waarop vijf heel bijzondere maritieme inter netsites te zien zijn. Deze sites zijn de Boegbeelden van een uniek gemeenschap pelijk maritiem erfgoed, gerealiseerd in een grensoverschrijdend project Scheldemond Maritiem een samenwerkingsverband tus sen de provincies Zeeland (Ni), West- Vlaanderen(B) en Oost-Vlaanderen(B), ge realiseerd met financiële steun van de Europese Unie, Economische Zaken (NI) en Toerisme Vlaanderen. Een mooi uitge voerde folder over de Boegbeelden uan het Maritiem Erfgoed in de Scheldemond is in het museum verkrijgbaar. De sites, waaronder één over het Zeeuws Maritiem Museum, moet u zeker eens be kijken. Voor de meest recente informatie kunt u ook terecht op www.boegbeelden.org. Rammekens Tot november is het fort nog geopend. Dan sluit het tot april weer de poorten. De maand september was 'fortenmaand'. Om verschillende forten meer bekendheid te geven zijn in september op verschillende locaties activiteiten georganiseerd. Ook in fort Rammekens heeft Staatsbosbeheer sa men met het Stedelijk Museum Vlissingen elk weekend een activiteit georganiseerd. Wellicht heeft u een en ander meebeleefd. Tot slot nogmaals de internetsite waar u voor informatie over alle museumzaken te recht kunt: www.Lampsinshuis.com. 22 Den Spiegel

Den Spiegel | 2001 | | pagina 24