Een redactionele wens voor 2002 Een blad wordt niet gemaakt door haar redac teuren, maar door haar lezers. Deze wijsheid van Emile de Girardin klopt natuurlijk niet helemaal. De redactie, ook de auteurs van Den Spiegel zijn toch wel een tijdje bezig voor deze periodiek bij u op tafel ligt. Natuurlijk heeft de lezer invloed. Immers, er wordt getracht zoveel als moge lijk een leesbaar tijdschrift met een blijven de waarde voor de lokale geschiedenis te brengen. Voor de komende twintigste jaar gang hoopt de redactie daarom dat Den Spiegel opnieuw als een oude vriend bij u komt. Om dit te bereiken in dit nummer leiden Eric Hageman en Toon Franken u met de geschiedenis van de Vlissingse Bierbrou werij De Meiboom naar een tijd toen bier bij gebrek aan goed drinkwater volksdrank nummer één was. Jan Uintzen Jo de Ridder gaat nog een stapje verder terug in het Vlissingse verleden met De Vlissingse Gilden tussen 1500 en 1800. In deze beschrijving verwijzen de cijfers en letters naar de los bijgevoegde plattegron den. Hierdoor wordt het gemakkelijker om tijdens het lezen de betreffende aanduidin gen te lokaliseren. Met deze artikelen en een parafrase op een gedicht van Hieronymus van Alphen wenst de redactie u goede feestdagen en een boeiende Den Spiegel in zijn twintigste jaar gang. Die telkens in Den Spiegel ziet, En zich met Vlissings' historie vleit, Kent leegheid en verveling niet, Maar jaagt naar al wetendheid. WlSUT Vlissingen, Kleine Markt, omstreeks 1930. 3e Pand van links, een café met opschrift 'Meiboom bieren', (particuliere collectie) 2 Den Spiegel

Den Spiegel | 2002 | | pagina 4