Jaarverslag 1919: aangekocht een zilveren tabaksdoos, vereerd aan Jacob Hobein met inscriptie: Hobeyn! Gij hebt den vloed, en 's muiters lood getart: Gij hebt 's lands heiige vlag bewaard voor 't gruwelijk schennen Dit rein metaal melde Cl, hoe wij uw trouw erkennen, En hoe zij is gegrift in 't dankbaar Hol- landsch hart. Het Genootschap Doctrina et Amicitia, te Amsterdam Jaarverslag 1921: een paar objecten die dienst gedaan hebben bij de Landbouwten toonstelling werden aan het Museum ten geschenke geboden. Wel moet men een ge geven paard niet in den bek zien, maar ei genlijk behooren deze veel ruimte beslaan de voorwerpen niet in het Museum thuis. Jaarverslag 1925: bekend is dat aan het Rijksmuseum indertijd de Vlissingsche Zilverschat verkocht is. Uit die prachtcol- lectie hebben we de 'zilveren flesch' in bruikleen teruggekregen. Een bijzonder woord van dank spreken we uit aan den Museum-concierge, den heer W. Fraterman, die met het oog op zijn 73-jari- gen leeftijd eervol ontslag heeft gekregen. Jaarverslag 1926: op heden den 26e October 1926 heeft ondergeteekende Carel Albert van Woelderen, Burgemeester Van Vlissingen, bij gelegenheid van zijn huwe lijk met Mej. C.C. Sprenger, zijn collectie munten en penningen ten geschenke gege ven aan de gemeente Vlissingen, om die te bewaren in het Stedelijk Museum. Jaarverslag 1927: Toch heeft het wegvoeren der vreemdelingen uit de stad met autocars een funeste invloed op het museumbezoek. Onder de excursies den vreemdelingen aan geboden is er bijvoorbeeld één met bezoek aan het Museum te Middelburg, terwijl aan het Museum hier niet gedacht was. Jaarverslag 1932: aangeschaft werd 'Gezicht op de stad Vlissingen en omgeving in vogelvlucht'. Het is een doek van 100 bij 200 cm; gemerkt op een drijvend plankje op den voorgrond: Petrus Segaer (of Seghers) 1669. Interieur van het Stedelijk Museum Vlissingen, ca. 1925 (Prentbriefkaartencollectie Gemeentearchief Vlissingen) 8 Den Spiegel

Den Spiegel | 2002 | | pagina 10