een bom- en scherfurije bewaarplaats (dit naar menschelijke berekeningen, die een voltreffer uitsluiten), behoorende bij de voormalige bierbrouwerij 'De Meiboom'. Een inventaris werd er bij gevoegd, een du plicaat blijft hier en een derde exemplaar werd aan Burgemeester en Wethouders ge zonden, terwijl een excerpt den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen bereikte. Jaarverslag 1943: Wegens het voortduren van den oorlog bleven de museumvoorwer- pen ook dit jaar opgeborgen in den brand en scherfurije kelder aan de Flesschenstraat alhier. Om het risico van vernietiging door oorlogsgeweld te verdeelen, zijn twee kisten met diverse voorwerpen in den loop van dit jaar opgeborgen in de kluis van de Nederlandsche Handelmaatschappij, kan toor Vlissingen en 1 kist met diverse voor werpen in de kluis van de Rotterdamsche Bank te Middelburg. Jaarverslag 1946: Niettegenstaande de da- gelijksche zorg welke aan het ventileren van de kelder van de voormalige bierbrou werij de Meiboom wordt besteed en het re gelmatig schoonhouden van de voorwer pen blijkt hoe langer hoe meer dat vocht in de kelder op vele voorwerpen een slechten invloed heeft. De tegels van de verschillen de tableaux laten los, ijzeren voorwerpen roesten, schilderijlijsten laten los, uitslag vertoont zich aan de verschillende kastjes en boeken. Jaarverslag 1948: De museumvoorwerpen, geborgen in de school op het zogenaamde Eiland, zijn helaas door een voltreffer in die school voor het nageslacht verloren gegaan. Deze voorwerpen bestonden voornamelijk uit binnenbetimmeringen, oude vlaggen en vaandels, optochtenattributen en het poor tje van het oude buiten Baskenburg. Gelet op de grote verwoestingen welke in oor logstijd in deze gemeente hebben plaats ge vonden, mogen we echter dankbaar en te- Achttiende-eeuwse stijlkamer in het Stedelijk Museum, ca. 1975 (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen) 10 Den Spiegel

Den Spiegel | 2002 | | pagina 12