Waarom een Maritiem Museum in Vlissingen? Vlissingen - een stad met een rijk cultuur historisch verleden - profileert zich al ge ruime tijd op één van haar cultuurhistori sche pijlers: 'de maritieme geschiedenis'. Vlissingen is van oudsher een havenstad, met alle aspecten die daar bij horen. Het open karakter van de bevolking, hard wer ken en de 'niet zeuren maar aanpakken mentaliteit'. Zo is ook de besluitvorming rond het mari tieme museum tot stand gekomen. Een klein aantal burgers dat pal achter het behoud van monumenten en beeldbepalen de plekken in onze stad staat, heeft het ge meentebestuur op het belang en het voort bestaan van het Lampsinshuis als de meest ideale plek voor een maritiem museum ge wezen. Snel rijst dan de vraag, wat doen we met het bestaande museum. Toch een plek waar vele belangstellenden en Vlissingers jarenlang kennis hebben kunnen nemen van de geschiedenis van de stad. Voor mij ligt de gemeenteraadsvergadering van december 1997 nog vers in het geheu gen. De raad gaf toen groen licht, o.a. door het beschikbaar stellen van een substan tiële exploitatie bijdrage. Vrij snel daarna is de Stichting MMZ (Mar itiem muZEEum Zeeland) opgericht. Hier is door weinig mensen veel werk verzet. Wat eerst abstract leek, werd steeds concreter en een wens werd realiteit. Gaandeweg het proces ben ik als gemeentebestuurder meer op afstand komen te staan. Wat eerst een concept was, ontwikkelde zich naar wat nu heet het Zeeuws Maritiem muZEEum. Een museum dat naar ik hoop een rijke toekomst voor zich heeft en dat zich, met al haar schatten en rijkdommen die het in zich heeft, zowel in Vlissingen als in het Zeeuw se kan profileren. Leny Poppe-de Looff Wethouder cultuur c.a. Vlissingen Het torentje van het Lampsinshuis met de eenhoorn als windvaan (Foto Lex de Meester) 4 Den Spiegel

Den Spiegel | 2002 | | pagina 6