Bij een nieuw begin Den Spiegel van april 2002 was een thema nummer over het Stedelijk Museum, Bellamypark 19-21 te Vlissingen. Met wat weemoed werd daar op 11 januari 2002 afscheid genomen van een bejaarde; vanaf 1890 probeerde het Stedelijk Museum Vlissingen historie en cultuur aan de mens te brengen. En dan nu een nieuw begin, jong, spranke lend, spannend en verwachtingsvol. Het belooft immers wat te worden daar in het gebouwencomplex Nieuwendijk 11-17, met als centrum het prachtige Lampsinshuis. De redactie van Den Spiegel wenst het be stuur en de medewerkers van de stichting Maritiem Museum Zeeland een voortvaren de start en vooral een blijvende ontmoe tingsplaats voor vele bezoekers van overal. Op verzoek van de redactie hebben een vijftal auteurs (Leny Poppe-De Looff, Lies van der Doef-Heijstek, Dr. Ph.M. Bosscher, Drs. W.T. van Gelder en Wim Hofman) een korte bijdrage geschreven over of voor het nieuwe muZEEum. De beschouwingen worden hier geplaatst in een willekeurige volgorde, voorzover de dag van ontvangst bij de redactie willekeurig te noemen is. Het zijn felicitaties voor het muZEEum, ook voor de stad Vlissingen en de Zeeuwse re gio. Misschien spoort deze bloemlezing aan tot denken over betekenis van en toekomst voor het muZEEum. In ieder geval is het nu feestelijk en spraakmakend. De bijgeplaat ste foto's onderstrepen dit. Jan Hintzen, Eindredacteur van Den Spiegel. Het timpaan met de wapens van Lampsins en Schot; daarboven de balustrade met het torentje (Foto Lex de Meester) Juli 2002 3

Den Spiegel | 2002 | | pagina 5