Een tocht langs de dingen die voorbijgegaan zijn Aafke Verdonk-Rodenhuis Deze Spiegel is niet rond een bepaald thema samengesteld. Cl vindt hier een klei ne verscheidenheid aan onderwerpen. Van de 16e eeuw via de 17e en 18e naar de 19e en 20e eeuw, eindigend bij het nieuwe muZEEum in onze tijd. We nemen u mee dwars door het zoge naamde middengebied, door de Bonedijke- straat, bezoeken de Franse school voor jonge heren en maken kennis met ver tegenwoordigers van het geslacht Lamp- sins. Opvallend hierbij is dat de familie Lampsins overwegend gewoond heeft vlak bij het Lampsinshuis op de Nieuwendijk, in de Nieuwstraat, Hellebardierstraat, bij de havens. Zo bevinden we ons weer in de buurt van ons nieuwe muZEEum! Misschien bent u al wezen kijken? Er valt zeker veel spannends te beleven: vondsten van de Oost-lndievaarder 't Vliegent Hart, een VOC-tentoonstelling en natuurlijk de vaste presentatie, waarbij vooral de por tretten van de familie Lampsins genoemd moeten worden. Cl leest hierover in deze Spiegel. Nu eerst naar het Middengebied. Henk Feij vertelt in Dwars door het Middengebied..., hoe het was in de Bonedijkestraat toen hij hier dagelijks liep op weg naar school. Voor velen van u waarschijnlijk heel herkenbaar. Hoe het gesteld was met de Vlissingse melk handel omstreeks 1970 en hoe de situatie nu is, wordt duidelijk uit dit artikel. Dat het in de tijd van De Franse school uoor jonge heren wel even heel anders toeging in het onderwijs wordt duidelijk in het artikel van Tine Visser. Zowel wat mentaliteit van leerlingen en docenten betreft, als in de or ganisatie en inhoud van het onderwijs is er een wereld van verschil met de huidige tijd. Jeroen-Martijn Hangoor doet voor ons een boekje open over het geslacht Lampsins en hij bestrijkt daarbij de periode 16e tot in de 20e eeuw in het artikel De mast gebroken, de zeilen gestreken. Het artikel geeft een korte geschiedenis van het geslacht Lampsins, zeker zeer inte ressant gezien het feit dat verschillende le den van deze familie ons vanaf de muren van de Pronkzaal in het muZEEum aankij ken. We kunnen ze nu tenminste plaatsen. Wij wensen u veel plezier met deze Spiegel op uw tocht langs alles wat is voorbijge gaan. 2 Den Spiegel

Den Spiegel | 2002 | | pagina 4