Opening van C.I.V. De Combinatie W.A. op 22 juni 1960: de leden der vereniging met directeur opgesteld aan de Cruquiusstraat. Van links naar rechts op de achterste rij: H.A. Vos, N. Janse, C.L. Heijdens, J. Lijnse, G. Polderman, J. Bosselaar, Mevrouw Rie Verhage, J.A. Stroo, Wed. S. Verhage-Caljé, A. Polderman, Mevrouw Volkers, L. Vos, Jac. van de Heijden, W. Koole, C.D. Kodde, J. Meijer midden: C. Cornelisse, zoon Van der Harst, P. Simonse, E. v.d. Dood, P.J. Maas, C. Jasperse, G. Polderman senior, C. Minderhoud, C. de Korte, A. Barentsen, J.A. Guerand, P. Meijers, A. van der Harst, R. Goedhart voorste rij: W. Fleurbaaij, D. Stroo, W. Bommeljé, J.L. v.d. Berge, K. van Belzen, G. Jagt, W. Meijers, W. de Witte, directeur S.J.G. Addink, J. Brasser, D. Bommeljé (Part, coll.) een klant al twee dagen de deur niet open de of ergens de overgordijnen maar geslo ten bleven... Melkboeren waren zoals veel middenstan ders nooit klaar, want 's avonds riep nog het voorraadbeheer en de administratie. Er moest op den duur steeds langer gewerkt worden om aan hetzelfde inkomen te gera ken. Ik herinner me nog de melkboeren uit de vroege jaren zeventig van de vorige eeuw. Wij hadden in de Scheldestraat J.H. de Witte die ik als schooljongen wekelijks een paar middagen hielp. Je groeide op als lid van de Melk- of M-brigade; als een Joris Driepinter die dagelijks (na consumptie) drie glazen intekende op een van brigade- wege verstrekt logboek, want daarmee kon naar ik meen het M-embleem, ter bevesti ging op de linkermouw, verdiend worden. De opgroeiende jeugd zou in elk geval niet zonder melk kunnen, zo werd onze ouders voorgespiegeld. Dertig jaar later maakte een televisie-uitzending mij duidelijk dat de jeugd feitelijk best met minder melk toe kon, maar dat er enorme zuiveloverschot- ten weggewerkt moesten worden. De melk- brigade werd daarom van regeringswege hartelijk gesteund. In elk geval bracht het de M-brigadier, naast het M-paspoort (je kon naar attrac ties in het land, maar dat kwam er nooit van), ook het 'flexigrammofoonplaatje' met de versjes Everybody likes milk en de Milkshake Twist, gezongen door Donald Jones. Het was voor velen wellicht de eer ste 'swingende' muziek in huis. Kant A begon: (para-pam) 'In de wei stond een Hollandse koe, (para-pam) die kwam opgetogen naar me toe, en die zei: ik ben jarig meneer, vul de glazen maar ik trak teer, everybody likes milk, everyone I know...'. We hadden het plaatje al voordat er een platenspeler in huis was. 6 Den Spiegel

Den Spiegel | 2002 | | pagina 8