Met de boot mee Wisselende boten. Foto Bart Sorgedrager Bart Sorgedrager heeft tijdens zijn jeugd verschillende vakanties doorgebracht in Vlissingen. Zijn beide oma's woonden in Vlissingen. Naast miniatuur Walcheren was hèt uitje met oma dan de overtocht naar Breskens. Bart Sorgedrager heeft eerder geëxposeerd in het Nederlands Foto Instituut, het Museum het Valkhof Nijmegen en het Rijksmuseum Amsterdam. De foto's verschijnen ook in een boek; de uitgave hiervan werd mede mogelijk ge maakt door een bijdrage van de Vereniging Vrienden van het muZEEum en het Ge meentearchief Vlissingen. Auteur: B. Sorgedrager Titel: Vlissingen-Breskens, Kruiningen- Perkpolder - Het laatste jaar van de veren over de Westerschelde Uitvoering: gelijmd; papieren band, kleu renfoto's Aantal pagina's: 96 Formaat: 20,5 x 26 cm Verschijningsdatum: 15 maart 2003 Vervoer over Zeeuwse wateren, 1800 - 2003 Vanaf 15 maart is in de Pakhuizen de nieu we tentoonstelling te zien: 'Met de boot mee'. Deze expositie toont de geschiedenis van de beurtvaart in en vanuit Zeeland. De directe aanleiding voor dit onderwerp is de opheffing van de 'beurtvaart' tussen Vlissingen-Breskens en tussen Kruiningen- Perkpolder, vanwege de openstelling van de Westerscheldetunnel. Beurtvaart heeft een uitermate belangrijke rol gespeeld in de ontwikkeling van de Zeeuwse economie van de zestiende tot en met de twintigste eeuw. Voor personenver voer van eiland tot eiland waren de Zeeuwen lang uitsluitend aangewezen op de boot. Rond het reizen per boot of schip heeft al tijd een sfeer van romantiek en avontuur gehangen. Overtochten waren rustpunten voor de passagiers en boden boeiende uit zichten op water en land. Beperkingen door April 2003 25

Den Spiegel | 2003 | | pagina 27