zijnde hielt onsen leijtsman zijn deserteurs van de snijkamer op. Hier was het gedult van bovengemelde heer De Chuij gantsch ten einde en dus kreeg onsen voerman een zeer eersame discreete; 't welk hij alleen be antwoorde met de woorden 'ben voor ulie- den niet schouw!' Van de waagen afgetreden zijnde vonden dominus Gargon niet 't huis, alsoo woens dag bevooren na Vlissinge vertrokken was. Jacob Gargon (gehuwd met Willemina de Clijver) was de zoon van de Vlissingse pre dikant Petrus Mattheüs Gargon. De klein zoon van de Vlissingse predikant Mattheus Gargon, die de Walcherse Arcadia schreef. Jacob Gargon stond sinds april 1753 in 's-Gravenpolder en bleef daar tot 1770. Zijn laatste standplaats zou Berbice in West- Indië zijn. Resolveerden dierhalven bij den secretaris op 't Hoff te gaan en te verneemen of geen rijtuig te krijgen waswaerop dien vrind na veel moeite tevergeefs met zoeken gedaan te hebben ons quam rapporteeren, dat geen rijtuig krijgen konde. De beste raadt in de- sen wierd door mevrouw De Chuij gege ven, namentlijk hoe eerder hoe beter te voet te wandelen na Goes, 't geen aanstonts ge- approbeert wierdt. Ha afscheijt van den se cretaris op 't Hoff en sijn vrouw genomen te hebben vertrokken de klokke half 11 uuren te voet na de stadt Goes, alwaar om 12 uu ren arriveerden. En nadat nog eenigen tijd door de stadt gewandelt hadden, om 1 uur aan tafel gingen zitten in de herberg de Zoutkeet op de markt; daar getrakteert wierden op gestoofde kalfskrippen, een stuk gebraade worst, een assiet [schotel] met kool en een assiet met salade; 't geen op onse wandeling van anderhalf uur gantsch niet ten onpasse quam; 't welk ook bleek, alzoo ieder redelijk wel de kakebee- nen roerde. De maaltijd geeijndigd en de besprooken wagen, voor de deur sijnde stapten wij we der op en reeden na Heinkenszant op de buitenplaats van d'heer Isaac Hurgronje, genaamt Barbesteijn alwaar rencontreer den [ontmoeten] d' heer en mevrouw van Baarlant.juffrou Kokelaar en d' heer Bailliu Eversdijck van Goes. Terwijl aldaar een kopje thee gedronken wierd, verhaalden Het Slot Barbestein ca. 1745 uit: Atlas van Zeeland (Amsterdam 1760) 6 Den Spiegel

Den Spiegel | 2003 | | pagina 8