Wonen in een monumentenpand Een cursus over woonhuismonumenten in Vlissingen Ronald den Broeder Een opname uit 1905 van het Jugendstilpand Koudekerkseweg 36 (thans 102) te Vlissingen. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen) monumentenzorg. De cursus wordt gege ven in het Gemeentearchief Vlissingen, Hellebardierstraat 2. Als eigenaar of bewoner van een monu ment kan men met veel vragen geconfron teerd worden: Wat is een (beschermd) mo nument en welke regels gelden daarvoor? Hoe oud is mijn huis en waaraan kan ik dat zien? Hoe kom ik iets te weten over de ge schiedenis van mijn huis? Heeft Vlissingen nog veel monumenten? Hoe bijzonder is het interieur? In een aantal thematische bij eenkomsten wordt hier iets over verteld. Tijdens de eerste bijeenkomst (30 oktober) komt een overzicht van de Vlissingse mo numenten aan de orde. Waar staan ze, wanneer zijn ze gebouwd? Tevens wordt kort ingegaan op de geschiedenis van Vlissingen. Ook de bouwstijlen en uiterlijke kenmerken (gevels) worden behandeld. 11 Op vijf achtereenvolgende donderdagavonden in oktober en november 2003 organiseert de Zeeuwse Volksuniversiteit de cursus Wonen in een monumentenpand. De cursus bestaat uit vijf lezingen/presen taties over alles wat met Vlissingse woon huismonumenten te maken heeft. Daarbij wordt ook één stadswandeling op een za terdagochtend gemaakt. De cursus wordt gegeven in samenwerking met het Ge meentearchief Vlissingen, de Vereniging Vrienden van het muZEEum en het Ge meentearchief en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. De docenten zijn allen via hun werk direct of indirect betrokken bij de Walstraat 86, een huis uit 1655, het rijkste voorbeeld van een gevel met siermetselwerk in Vlissingen. (Foto R.J.W. den Broeder) Oktober 2003

Den Spiegel | 2003 | | pagina 13