't (poortwachtershuis Vriendermieuws Excursie mei 2004 Ria Punt, Leo Speckens De excursie in april/mei 2004 gaat naar de stad Cltrecht en het kasteel Zuylen. Als er voldoende deelnemers voor een tweede reis zijn, zal er nog een excursie plaatsvin den. Na de ontvangst met koffie of thee begin nen we aan de stadswandeling van ander half uur, o.l.v. gidsen. Aansluitend aan de lunch kunt u een be zoek brengen aan een museum, b.v. het Nationaal Museum van Speelklok tot Piere ment of het Museum Catharijneconuent. Van Speelklok tot Pierement is gevestigd in de Buurkerk, bij de Dom. De collectie be staat uit automatische muziekinstrumen ten, van draaiorgels tot muzikaal kinder speelgoed, carillonklokken en speeldozen enz. Het Catharijneconvent is gevestigd in een 15e-eeuws kloostergebouw en een 19e- eeuws grachtenpand. Het vertelt de ge schiedenis van het christendom in Neder land. Daarna vertrekken we naar Slot Zuylen. De geschiedenis van dit slot begint rond 1260. Het huidige gebouw dateert grotendeels uit de 16e-eeuw. De rijke inrichting biedt een overzicht van vijf eeuwen bewoning met o.a. porselein, glaswerk, schilderijen, wand tapijten en meubels Op dit kasteel woonde de beroemde 18e- eeuwse schrijfster Belle van Zuylen (1740- 1805). Zij correspondeerde met talrijke vooraanstaande tijdgenoten in binnen- en buitenland. Dit programma is nog onder voorbehoud. In Den Spiegel van december vindt u het aanmeldingsformulier. De ervaring leert dat een vlotte aanmelding garant staat voor een plaatsje in de bus. Galerie - Restauratieatelier Monica Martens voor restauratie van schilderijen op doek en identificatie verdoeking en bedoeking restauratie en conservatie adviezen Tuimelsteenstraat 19 4527 CP Aardenburg Tel. 0031 (0)117-491934 Oktober 2003 21

Den Spiegel | 2003 | | pagina 23