Kijken en verbeelden Aafke Verdonk-Rodenhuis Een prachtige zomer ligt alweer enige tijd achter ons. De herfst is inmiddels begonnen. Een seizoen bij uitstek geschikt om lekker te lezen. Den Spiegel die voor u ligt, biedt u een diversiteit aan onderwerpen. Wat tijd betreft gaan we van voor 1491, via twee eeuwen varen en vechten naar 1750 en kijken rond in de twintigste eeuw. Er is aandacht voor een film, een boek, een cursus en een wat wonderlijk bezoek. Ook wordt u geïnformeerd over bijzondere ten toonstellingen in het Gemeentearchief Vlis- singen en in het muZEEum. Erik Huizinga laat ons in Engelanduaart: Anchor's Away delen in zijn liefde voor een vrouw: Wilhelmina. Deze filmer, documen tairemaker vertelt op zeer enthousiaste wij ze over zijn bijzondere affectie voor het ms Koningin Wilhelmina. Het handelt hier om een periode die voorbij is. Het artikel Het admiralengeslacht Euertsen geeft een interview met Doeke Roos, schrij ver van het boek Twee eeuwen uaren en vechten, 1550-1750, Het admiralengeslacht Evertsen. Doeke Roos wil geen heldenver ering, maar begrip voor mannen als de Evertsens. Zij deden hun plicht, waren trouw aan de admiraliteit, voerden hun ma- rinetaken zo goed mogelijk uit. Doeke Roos is een boeiend verteller en het lijvige boek biedt heel wat te lezen. In Wonen in een monumentenpand geeft Ronald den Broeder u informatie over een binnenkort te starten cursus: lezingen en presentaties over alles wat met Vlissingse woonhuismonumenten te maken heeft. Na alle informatie kijkt u misschien op een an dere manier naar de gebouwen in onze stad. Wat we niet meer kunnen zien, maar wel kunnen verbeelden komt in het artikel van Ad van Dijk aan de orde. De Virgin del Pilar vertelt over een heel bij zondere relatie tussen Sint Jacob en de maagd Maria. Jules Braat nodigt de lezer uit te kijken naar een wel heel apart bezoek: De heeren zijn hartelijk welkom slaat op het bezoek dat een aantal Duitse marineofficieren in 1935 bracht aan Vlissingen. Wij weten in middels wat nog maar enkele jaren daarna gebeurde en in onze ogen wordt zo'n be zoek dan wel wat vreemd. Bij het artikel zijn fraaie afbeeldingen ge plaatst van het Vlissingen in die tijd. Behalve lezen kunt u de komende periode ook interessante dingen gaan bekijken. De tentoonstelling in het Gemeentearchief Parels in het land is zeker de moeite waard. Cees van der Burght geeft op zijn eigen wijze vorm aan monumenten van het agrarisch bedrijf. Een tentoonstelling die u niet mag missen. Tot en met 10 oktober kunt u nog terecht. In het muZEEum is tot en met 11 januari de tentoonstelling Glorie en rampspoed te zien. Zeeuwse voor- en tegenspoed uit de rijke collectie van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Er is genoeg te doen, wij wensen u veel plezier met het kijken en verbeelden in de ze Spiegel. 2 Den Spiegel

Den Spiegel | 2003 | | pagina 4