25-4-1918 (ansichtkaart standbeeld van Michiel Adriaanszoon de Ruyter) Hier heb je de beloofde kaart van me. Die bedoelde je toch? Enfin je schrijft maar terug of het de goede is ja of nee. Een mooi standbeeld he, dat van onze Michiel. 28-4-1918 (ansichtkaart van een jonge Zeeuwse boe rin uit Zuid-Beveland) Je moeten maar om deze kaart loten, zoiets moois en jongs kan in elk van jullie album. Je hoeft heus niet op me te rekenen zater dag. Alle verloven zijn ingetrokken, nu moet ik wachten tot het weer toegestaan is. De lichting 15 zou morgen zelfs afgaan, maar moet ook blijven. Waarom is niet dui delijk. Vlissingen is aardig maar steeds weer slen teren wordt saai, misschien kan ik beter extra naar de sportcursus in de boulevard kazerne gaan. 1-5-1918 Het was vandaag heel levendig met schie ten vanuit de verte. Als de wind vanuit België waait, kun je de kanonnen horen bulderen. De Duitsers hebben een hele gro te. Ook kwam weer een vliegmachine over, heel laag. Je zag twee mannen achter el kaar zitten in pakken en helm en grote bril. De achterste schijnt voor de bommen te zijn. Dat lijkt heel spannend dat vliegen. 5-5-1918 (ansicht met twee jonge Walcherse boerin nen) Met deze kan ik jullie mededelen dat van middag bekend gemaakt werd dat maan dagmorgen het verlof weer doorgaat. Dus na 14 dagen sporten kom ik als een echte sportman naar huis, een hele week. Toch heb ik geen verveling gehad. Lach niet Cor, plak jij deze kaart maar in je album. Ik zie ze in het echt zoo. 7-5-1918 Ik heb mijn waschgoed in de beste wel stand ontvangen en bedankt ervoor. De Spaansche griep begint ook op Walcheren door te breken, maar in de Willem 111 zijn er nog geen. 28-5-1918 Ik ben weer goed overgekomen. Ik zou an ders niet gauw in slaap komen op die har de stroozak en door het kanongebulder in de verte. Maar nu ging het wel na die druk ke verlofweek in Dordt. Ik had al eerder wil len schrijven, maar ik moest een appellijst opstellen. 30-5-1918 (ansicht standbeeld van Michiel de Ruyter, geschreven aan mej. Francina van Dalen te 's Gravenhage) Met deze kan ik u mededeelen dat ik nog gezond ben en hoop van u hetzelfde. Francina, ik heb de kiek van u ontvangen en dus bedankt hiervoor. Tegen dit standbeeld zit ik dagelijks aan te kijken, wel aardig hè. 5-6-1918 (ansicht Kloveniersdoelen te Middelburg, toen militair hospitaal) Vanmorgen ben ik in dit hospitaal geweest met mijn hoofd. Ik ben daar bij een kapi tein-dokter geweest, nu hij zeide dat het niet erg was. Het is geen Spaansche griep. Ik behoef niet opgenomen te worden. Ik moet morgen weer naar de dokter in Vlissingen toe. De kapitein zou hem een brief schrijven en dan moet ik maar een paar dagen geheel rust houden. Als de pijn dan over een week nog niet over was, moet ik terugkomen. 5-6-1918 (ansicht Stadhuis Middelburg) Hier heb je het beroemde stadhuis van Middelburg. Een fraai gebouw niet waar. Ik moest vanmorgen hier naar het hoofd-hos- pitaal en ben ook de stad wezen bezichti gen, een aardig plaatsje. 7-6-1918 Met deze kan ik u mededeelen dat ik mor genvroeg met de trein van 5.40 vertrek (als 8 Den Spiegel

Den Spiegel | 2004 | | pagina 10