Engelse bommenwerper in Zeeland, na een noodlanding in 1918 (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; Foto Dert) ik tenminste vanavond al mijn verlofpas kan krijgen) en dan ben ik 's morgens om 9.12 in Dordt. 16-6-1918 (ansicht standbeeld Michiel Adriaanszoon de Ruyter) Mijn rustperiode zit er weer op, de pijn in het hoofd ook. Ik ben weer aan het werk al hoewel nog eerst 4 dagen lichte dienst. Hier in Vlissingen zeggen ze dat dit de meest verkochte kaart is. Het zal best zo kunnen wezen. 22-7-1918 Vandaag zijn de wielrijders verplaatst naar Goes. Er zijn hier nu nog enkele wielrijders voor te boodschappen. 3-8-1918 Het strand en de zee zijn hier aantrekkelijk. Maar het laat me eigenlijk volkomen koud. Ik zie daags nog heel iets anders. Iets gru welijks natuurlijk: vliegmachines op onpeil bare hoogte. Het geluid lijkt op een koffie molen hoog in de lucht met een werper als tweede man. 11-7-1918 (ansicht bombardement op 11-10-1917 te Sluis) Met een kaartje kun je meer zien dan in een brief. Dat is oorlog. Hier heb je nu een kiek je van de bommen die in Sluis gevallen zijn. Deze kaart en meerdere zijn te koop bij voorbeeld van Zierikzee waar 3 mensen door bommen om het leven kwamen. 20-7-1918 (ansicht Turfhaven in Goes) Gisteren hoorde ik opnieuw een verdwaald vliegtuig. Het schijnt dat achter de bestuur der een bommenwerper zit. Beide handelen op zicht; de een stuurt de ander mikt en laat projectielen vallen. Vandaag naar Goes geweest. In mei zijn daar ook bommen gevallen. Zie hier het gedeelte waarop ze vielen. 26-8-1918 (ansicht van een jong paar in Zuid- Bevelandse dracht) Ik zal jullie nog eens een kiekje sturen van de Zeeuwsche dracht Je ziet ze zo wel lopen, heel gewoon. 5-12-1918 De oorlog is voorbij, ik kom met groot ver lof. Misschien dat we hier nog eens terug kun nen, want het is er mooi. Toch verlang ik naar Dordt. Naschrift: Sergeant B.C. van Pelt was afkomstig uit Dordrecht. Zijn moeder en vader (Joh. van Pelt), broer (Cor van Pelt) en zusters (C.l.C. van Pelt en A.B. van Pelt) woonden daar in 1918 in de le Reedwarsstraat 5. Januari 2004 9

Den Spiegel | 2004 | | pagina 11