Groepsfoto militairen in de tuin van de Willem III kazerne in de Oranjestraat, ca. 1917 (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; Foto Dert) 28-3-1918 Ik geloof niet dat ik met de Paschen thuis kom, want ik denk dat ik a.s. zaterdag de weekdienst krijg, dus dan weet je al ge noeg. Ik ben ook altijd voor het ongeluk ge boren. 29-3-1918 (ansichtkaart met een afbeelding van de St. Jacobstoren) Dit is een kaart voor zus Aria met de toren waar Michiel opgeklommen heeft. Het is niet dezelfde als toen omdat hij al eens af gebrand is. Wel precies eender weder op gebouwd. De bellen voor het klokkespel kun je zien hangen. 29-3-1918 Deze week hebben we met ons drieën zoo'n schippersemmertje (puts) vol garnalen ge kocht, de man 5 cent en opgegeten, eerst gepeld natuurlijk. Dat is best moeilijk, soms blijft er niets over. Maar je smult dan wel. Dat is wat anders dan rats, kuch en bonen. En vandaag hebben we van de vrouw van onze eetzaal drie gebakken scholletjes ge had bij de boterham. Zelf gevangen door haar man en op het schip in de boter ge bakken. 6-4-1918 (ansicht Keizersbolwek) Ik heb jullie kaart vanmorgen ontvangen en gemerkt dat mijn waschgoed aangekomen is. Zelf komen halen kan ik het niet, want ik kom pas over 3 weken met verlof. Ik zal bij gelegenheid nog wel eens een Ruyterkaart sturen. Maar hier zie je Michiel al klein, links naast het lichtbaken. 14-4-1918 De oorlog is er ook in de lucht. Soms hoor je er wat van vertellen bijvoorbeeld dat er een Engelsche vliegmachine neergestort is, de bommetjes waren er gelukkig uit. Ook een verdwaald Duitsch toestel kwam naar beneden, dat kostte 2 doden. 22-4-1918 lk heb mijn schone goed ontvangen en be dankt ervoor. Gisteren mochten we de stad in. Er zijn veel cafeetjes in Vlissingen. Ik ben vanmorgen erg zwaar in het hoofd. Maar vanmiddag moet ik naar de sportcur- sus in de boulevard kazerne, hoop er het beste van. Januari 2004 7

Den Spiegel | 2004 | | pagina 9