Restanten van cafetaria De Boei, bij de afbraak in (foto PZC, collectie Gemeentearchief Vlissingen) semi-permanent karakter, waardoor de woontijd drastisch opliep; voor de bewo ners van 1960 was die gemiddeld vijfjaar en zes maanden. Dat veel inwoners van het Havendorp uit eindelijk naar Souburg verhuisden, is ver klaarbaar door de geografisch ligging van de zelfstandige gemeente Souburg, op een steenworp afstand van het Havendorp. In die jaren werd in Souburg gebouwd in de richting van de watertoren, bijna in de achtertuin van het Havendorp. Daar keek men reikhalzend naar de nieuwe huizen die uit de grond gestampt werden. En als men dan, soms gedwongen, in de ja ren zestig vertrok uit het Havendorp, was het alsof men een geur van verval achter liet. 1965 Bronnen: Jacques Cats, Het Havendorp: geliefd en verguisd in Vervlogen Vlissingen, Vlissingen 1992 Gemeentearchief Vlissingen, Adresboek van Vlissingen, 1957 Gemeentearchief Vlissingen, Archief Stichting Nood woningen M. Heijdens-Willemse, familiearchief Jan Hintzen, privéarchief Jan Hintzen, Van hobbyclub, via instuif naar pop- en kleinkunstpodium, in Den Spiegel, jaargang 18, no. 4 oktober 2000 Ada van Hoof, Vlissingen Bijzonder Wonen, Vlissingen 1999 Interviews met J. de Haas-Meulmeester, P.J. Hintzen en P. J. Weijberg H.B.J. Knoop, De Herbouw van Vlissingen, Vlissingen 1945 Mr. J.L. Osterman, Het Havendorp en zijn bewoners, Vlissingen 1961 PZC, 20 juli 1963, 'De laatste Havendorpers, wij willen eigenlijk niet weg' Zeeuwse Bibliotheek, Adresboek van Vlissingen, 1949 en 1953 Oktober 2004 17

Den Spiegel | 2004 | | pagina 19