mocht niet in meerdere stukken verdeeld worden. Ook moest er minimaal 'twee ofte meer stagien' hoog gebouwd worden. Kelders waren toegestaan. Omdat veel per celen van het Molenblok aan de achterzijde grensden aan het spuikanaal met de water molen, was de bijzondere bepaling opgeno men dat het verplicht was om de kaai van het spuikanaal te onderhouden 'soo verre hunnen respective erven strecken'. Bij de verkoop van de grond was het terrein nog niet voldoende opgehoogd. Aspirant kopers werden door het stadsbestuur ge rustgesteld dat de ophoging uitgevoerd zou worden 'tot coste van de stadt op de hoog te van de strate aengevolt worden ende dat successievelijk mette miscarren zoo men nu daeglicx is doende'. Wijknummer A 77 Van de 26 percelen zijn er zes tegen het historisch voetlicht gehouden, de latere wijknummers A74-A78. Ook bij het archeo- Juli 2005 Indeling van de perce len volgens de wijkge- gevens geprojecteerd over de archeologische structuren in steen, üit: A. (Ifkes, Een ar cheologisch onderzoek op het terrein 'Alhambra te Vlissingen (Z.). logisch onderzoek zijn deze panden onder zocht. Omdat de ruimte voor een artikel in Den Spiegel beperkt is, is hier slechts een van de panden (wijknummer A 77) onder de loupe genomen om te zien welke histo rische en archeologische gegevens boven water te krijgen zijn. In de beschrijving van de uitgifte van 29 ja nuari 1631 is sprake van: De hoeckerve, breet op de Caescaye aen de strate 47 voeten, op de Dwarscaye 19 4/5 voeten, agter breet 26 voeten [1 uoet=30cm] Dit pand stond op de hoek van de Dam (Dwarskaai) en de Kaaskade. Archeolo gisch onderzoek wees uit dat de ingang zich oorspronkelijk aan de zuidzijde bevond en later verplaatst is naar de westzijde aan de Kaaskade. Mogelijk dat bij de bouw de 'voordeur' toch aan de westzijde zat, omdat in de Legger van gebouwde en ongebouw de eigendommen de opsomming van het 9

Den Spiegel | 2005 | | pagina 11