V versterkt de gedachte dat hier ooit een sla gerij was gevestigd Drie waterputten werden er gevonden op locatie van wijknummer A 77. Een van de ze waterputten bevond zich pal tegen de westelijke damwand, ongeveer 1,5 m zui delijk van de noordwesthoek van het hoofdgebouw. Deze put was gemaakt van een houten ton. De put werd handmatig leeggehaald en bevatte een rijke inhoud. Divers aardewerk, een compleet papkom metje, een tweezijdig afgesleten boender en een hoornen kam. Tot slot Het bodemarchief bleek veel minder ver stoord dan in eerste instantie was aangeno men. De grondsporen en vondsten bleken van een hoge archeologische waarde te Wandtegel van een zwem- mendejongen, gevonden in een waterkelder van het pand wijknummer A 74. üit: A. üfkes, Een archeo logisch onderzoek op het terrein 'Alhambra' te Vlissingen (Z.) zijn. Deze factoren, gecombineerd met historisch onderzoek, leveren een belang rijke bijdrage in de vergroting van de ken nis van de geschiedenis van Vlissingen. Bronnen: tlfkes e.a, Een archeologisch onderzoek op het ter rein 'Alhambra' te Vlissingen (Z.), Groningen 2003 Zeeuws Archief, Rekenkamer D, inv.nr 33401 (ko hier nieuw-familiegeld) P.K. Dommisse, 'De ambachtsheerlijkheid uan Oud Vlissingen en de wording uan Nieuw Vlissingen', in: Archief vroegere en latere mededeelingen (Middel burg 1910) üitgave: Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen Gemeentearchief Vlissingen: Stadsarchief tot 1915, inv.nrs. 52, 111, 138, 5161 volgnr. 11, 5163 volgnr. 246 en inv.nr. 5298 Oud-rechterlijk archief, inv.nr. 751 12 Den Spiegel

Den Spiegel | 2005 | | pagina 14