Vereni gin gsni eu ws Dat al deze opgravingen veel opleveren over het Vlissings verleden zal duidelijk zijn. Soms wordt iets nieuws ontdekt, soms be vestigt het onderzoek wat wij al wisten. Wat deze Spiegel betreft rest mij nog u te wijzen op de tentoonstelling van werk van Jan Sanders in het muZEEum. Het gaat hier om werk dat aansluit bij de periode die wij nu in Vlissingen beleven: Werk in uit voering. Wat wij niet wisten: Wie is dit? (J trof deze vraag, met foto, aan in de vorige Spiegel, nummer 2 op bladzijde 24. Wij weten het nu. De afgebeelde heer is Johannes (Wannes) Schets, modelmaker van de KMS, geboren op 6 mei 1882. Mensen verdwijnen dus niet, zolang ze een naam hebben. Ik wil deze inleiding afsluiten met een ge dicht uit de bundel Hier is de tijd van Esther Jansma. Een schrijfster die in haar werk ook erg zoekt naar wat onder de bodem ver borgen ligt. Soms moetje graven, maar al tijd goed kijken en: er is tijd, altijd en overal. Archeologie Als we ons dan toch moeten kleden, tegen kou bijvoorbeeld, of in naam van iets, in resten van dit of dat verleden, verhalen en geheugensteuntjes die niets vertellen dan dat we er al waren in de tijd die bestond voor dit heden - als wij onszelf alleen in het nu kunnen bewaren door onszelf voortdurend uit te vinden in het nu dan liefst eenvoudig, aan de hand van kleding. Je zit aan tafel. Opeens zie je hoe iemand ijs overstak, hoe hem de kou beving of een ander einde en je zegt: kijk, hier heb je zijn schoenen, leren mantel, wanten. 'Waar is de tijd? Hier is de tijd. Tom Ekering Allereerst wil ik graag mijn voorgangster, Lies van der Doef, bedanken voor haar ge weldige inzet. Ook Kees Francoijs die op uitstekende wijze de Website verzorgt, ver dient een extra woord van dank. Beiden verlieten op eigen verzoek het bestuur tij dens de laatste ledenvergadering op 11 mei. Met veel plezier begin ik met de taak als voorzitter van de Vrienden. Zowel het Gemeentearchief als het muZEEum draag ik een warm hart toe en ik wil mij graag daarvoor inzetten. Zeker met in het voor uitzicht ons 25-jarig jubileum en het De Ruyterjaar, beide in 2007, zal het een druk ke periode worden. Zelf kom ik uit de internationale zaken wereld en ik heb dus veel gereisd en van de wereld gezien. Vaak kwam ik dan sporen uit de bloeitijd van de VOC en WIC tegen. Mede omdat mijn echtgenote, Marion van de Velde, uit Vlissingen komt, hebben we een paar jaar geleden Vlissingen als onze woonplaats gekozen, en zeg nu zelf: mooier kan men toch niet wonen! (Wellicht denken alleen de Middelburgers daar anders over?) Mijn hobbies, watersport, maritieme en Zeeuwse geschiedenis sluiten goed aan bij de activiteiten van het muZEEum en het Gemeentearchief Vlissingen. Ook als rondleider in het muZEEum en als lid van de activiteitencommissie kon ik de nodige ervaring al opdoen. Rest mij u allen te bedanken voor uw be langrijke steun aan onze vereniging en tot ziens in het muZEEum, het Gemeente archief of tijdens een evenement van onze activiteitencommissie. Met een hartelijke groet. Juli 2005 3

Den Spiegel | 2005 | | pagina 5