In Vlissingen blijft (soms) alles hetzelfde... (2) BOULEVARD - In Vlissingen wil men de snelheidsmaniak ken die de boulevard onveilig maken, aanpakken. Het wordt de Vlissingers onmogelijk ge maakt om na een dag hard wer ken een ommetje te maken op de eigen boulevard. Met name de brommers zijn een bron van ergernis vanwege de hoge snel heden en het storende geluid. Het gemeentebestuur denkt aan het instellen van een maxi mumsnelheid. Veren i gin gsnieuws Nog niet genoemd zijn de talrijke voorwer pen uit het VOC-schip 't Vliegent Hart, die in het muZEEum te zien zijn. Dit schip is in 1735 met man en muis vergaan voor Zeeuws-Vlaanderen. De vele voorwerpen die worden tentoongesteld, vragen eigenlijk om een apart hoofdstuk. Ze bieden een unieke blik in de geschiedenis van dit VOC- schip en haar bemanning. De Wrakkenroute kan in het muZEEum worden gevolgd aan de hand van het speciale logo, dat de bezoeker langs de archeologische vondsten leidt. De brochure muZEEum Swrakkenroute vertelt de dra matische verhalen achter deze voorwerpen. Verhalen, die ook tot leven worden gewekt door de talrijke voorwerpen, waaronder ve le persoonlijke bezittingen. Het verleden, bijna aan te raken en daardoor soms dich terbij dan je denkt... In Den Spiegel van juli 2004 werd een bij drage geplaatst over het winkeltje in de Sint Jacobsstraat 16 te Vlissingen. De pui van dit pand was in 70 jaar nauwelijks veran derd tot genoegen van de schrijver. Maar ook in een ander geval blijft in Vlissingen (soms) alles hetzelfde. In de PZC van woensdag 27 juli 2005 staan twee onopvallende berichtjes. Onder de kop 27juli 1955 wordt vermeld hoe vijftig jaar geleden de jeugdcultuur soms tot ergernis leidde: In dezelfde krant van 27 juli 2005 ver woordt de rubriek Lezers schrijven heden daagse gram: Nu is hij (de boulevard) gedurende een groot deel van de dag en avond en zeker tijdens het weekend het be zit van notoire hardrijders en lawaaimakers die met hun opgewonden manier van rijden ook nog veel stank veroorzaken, om maar niet te spreken van het opwaaiende fijn- stof... We telden onlangs op een uur tijd de zelfde bromfietser die veertien maal voor- bijstoof... En dan nog de brommers die op één wiel elkaar achterna zitten...' Inderdaad, in Vlissingen blijft alles soms hetzelfde; misschien is dit ook herkenbaar in de fraaie najaarstentoonstelling Jong in de Scheldestad in het Gemeentearchief. Op 20 oktober 2005 zal in de Tobagozaal van het muZEEum een tweetal lezingen gehouden worden: Gerrit Zomer van de Stichting Behoud Hoogaars voert ons langs de verschillende restauratieprojecten van de stichting en Lieve Kusse leidt ons binnen in de wereld van de moderne zeevisserij. Ingesloten vindt u een aanmeldingsformu lier met verdere gegevens. Oktober 2005 25

Den Spiegel | 2005 | | pagina 27