weer prachtig. Dit werk valt strikt gezien buiten het kader van dit stuk: het Vlissingse werk van Hofman, maar de conclusie was al dat er zo'n scheiding niet te maken valt. Wim Hofman is Vlissinger en maakt zijn werk. Hij houdt van het strand en de zee en avontuur. Hij blijft een ontdekkingsreiziger door een wereld waarin alles spannend kan zijn. Een wereld waarin gewone dingen bij zonder kunnen worden. Dat ligt aan je ma nier van kijken en je verbazen. Het laatste werk tot nu toe zijn de twee bundels Wat we hadden en wat niet (2003) en /Va de storm (2005). Het titelgedicht uit deze bundel is een prachtig voorbeeld van hoe de schrijver kijkt. Na de storm vind je van alles op het strand, daar kun je een verhaal van maken, dat doet Wim Hofman dan ook. Tot slot komt er een zeer relativerende, nuchtere opmerking, kenmerkend voor de schrijver. Deze verkenning is natuurlijk alles behalve volledig en doet het werk van de jarige Hofman onvoldoende recht. De vele prijzen die hij voor zijn werk heeft ontvangen heb ik nog niet genoemd, maar het zijn er veel, onder andere: Griffels, Penselen, de Nienke van Hichtum-prijs voor Aap en beer, de Theo Thijssen-prijs voor het hele oeuvre, de Woutertje Pieterse-prijs voor Zwart als inkt. Zoals eerder opgemerkt: een schrijver moet je lezen en naar het werk van de beeldend kunstenaar moet worden gekeken. Voor zo ver u het werk van Wim Hofman niet of nauwelijks kent, ga op ontdekkingsreis, dat wordt genieten! 18 Den Spiegel

Den Spiegel | 2006 | | pagina 20