Midden in de ruimte staat de kamer, die Wim Hofman beschrijft in zijn boek Het Vlot. Er zijn beelden en voorwerpen te zien uit het Vlissingen van direct na de oorlog. Via koptelefoons zijn de diverse fragmenten uit Het Vlot te volgen. Buiten deze kamer wordt aandacht besteed aan andere ele menten uit de jonge jaren van Wim Hof man, zoals een verwijzing naar de scheeps werf De Schelde waar zijn vader werkte. De expositie is daarmee niet alleen een reis door de fantasievolle jeugdjaren van Wim Hofman, maar ook een reis door de ge schiedenis van Vlissingen. De expositie zal vanaf 25 augustus samen met de expositie De zee aan Wim Hofman en Op reis met Wim Hofman een drieluik in het muZEEum vormen waarbij de bezoeker kennis kan maken met zijn kunstzinnige werk, zijn literaire werk en zijn jeugdjaren. De expositie is een samenwerking van het muZEEum, het Gemeentearchief Vlissingen en de stichting Stoorworm. Oscar Verpoorten en Pauline Vos Maritieme grafiek Vanaf 1 juli tot en met 20 augustus in de Scheldezaal Vooral de schoonheid van ijzeren en door leefde schepen en constructies inspireerde Oscar Verpoorten tot het maken van zijn et sen. Door geraffineerd kleurgebruik en met krachtige ruwe vormen wist hij het rauwe karakter van zijn onderwerpen, waaronder veel vuurtorens, uit te beelden. Verpoorten verwierf veel bekendheid onder waterspor ters en zijn werk werd onder andere ook geëxposeerd en aangekocht door diverse scheepvaartmusea. In 2003 overleed Oscar Verpoorten. Zijn nalatenschap wordt be heerd door zijn weduwe Pauline Vos. Pauline Vos geeft met een typerend kleur gebruik in rake vlakken en lijnen, een rea listische voorstelling aan haar onderwer pen. Tijdens haar reizen raakte ze geïn spireerd. De etsen en zeefdrukken van haar Zonder titel (Oscar Verpoorten) Zonder titel (Pauline Vos) 22 Den Spiegel

Den Spiegel | 2006 | | pagina 24