hand resulteren hierdoor in voorstellingen van bijvoorbeeld visbootjes, scheepswerf- en haventaferelen, leder kunstwerk, ook dat van Oscar, wordt door Pauline voorzien van een door haar zelf gelaste stalen lijst. De zee van Wim Hofman: visjes, krabbetjes, bootjes en zeetjes Vanaf 25 augustus tot en met 3 december in de Scheldezaal In de zee van Wim Hofman zwemmen aller lei Hofmaniaanse wezentjes en figuurtjes. Treed vanaf 25 augustus De zee van Wim Hofman binnen, ingericht met Hofman iaanse meubels en presentatieonderdelen. De educatieve elementen maken de ten toonstelling leuk voor grote én voor kleine mensen. ollectie muZEEum en Gemeentearchief) Vijf eilanden telt het rijk van Wim Hofman. Bezoekers komen bekende sprookjesfigu ren als Klein Duimpje en Sneeuwwitje te gen, kunnen kijken en voelen in de laatjes van de alfabetwand en staan oog in oog met de alles verslindende Stoorworm. Ontelbare tekeningen, teksten en voorwer pen zorgen ervoor dat je het gevoel hebt dat je deel uitmaakt van een echt Hofman- verhaal. Geheimzinnig. Onvoorspelbaar. Humoristisch. De expositie is een samenwerking van het muZEEum, bibliotheek 't Spui en de stich ting Stoorworm. Op reis met Wim Hofman Vanaf 25 augustus tot en met 5 februari 2007 in de Pakhuizen beneden Een tafel die de benen neemt, een praten de koffiepot, een koning die op zoek is naar een land. Stap in de wereld van deze schrij ver, tekenaar en schilder. Wie met Wim Hofman op reis gaat, komt op onbekende, spannende plekken en wordt steeds ver rast. Om het beeld compleet te maken, laat het muZEEum werk van Wim Hofman uit eigen collectie zien. Deze werken werden onlangs aangekocht door de Vrienden van het muZEEum en het Gemeentearchief Vlis- singen en zijn nog niet eerder getoond. Ook wordt er non-stop een film over Wim Hofman gedraaid. De expositie is een samenwerking van het muZEEum, het Gemeentearchief Vlissingen en de stichting Stoorworm. Het tweede deel van deze expositie is te zien in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg. Juli 2006 23

Den Spiegel | 2006 | | pagina 25