In Wim Hofman en hoe het allemaal zo ge komen is, vertelt Joost Bakker over zijn ontmoetingen met Wim Hofman. Bij de eer ste kennismaking in de jaren negentig wordt Wim Hofman aan Joost Bakker voor gesteld met de woorden '...die doet in over leden schilders, dus later mag je in zijn ga lerie hangen...' Dat is anders gelopen, want de derde Hofman-tentoonstelling in galerie De Vier Gemeten is in voorbereiding. Gelukkig worden kunstenaars niet altijd postuum geboren. Joost Bakker schrijft over het atelier van Wim Hofman, 'een heerlijke plek' en analy seert zijn kunst als 'van een dichter en schrijver, ook in acryl'. Vlissingen in boeken laat weer eens een Vlissingse kant van Wim Hofman zien. Wim grasduint graag in boeken en doet verras sende vondsten over Vlissingen. In de wereldliteratuur waren schrijvers als Philip Sidney, Chistopher Marlowe, Jules Verne, G. Christopher Davies, Paustovski en James Joyce niet altijd lovend. Spionnage, duistere zaken, smerige havens, stank en de Zeeuwse koorts tekenen deze haven stad. Betje Wolff laat zich wel geestdriftig uit. In Aanschaf werk uan Wim Hofman be schrijft Lies van der Doef-Heystek de aan schaf van een overzichtscollectie. De Vereniging Vrienden van het muZEEum en het Gemeentearchief Vlissingen heeft een fraaie aankoop gedaan voor muZEEum en Archief. Wat maakt het werk van Wim Hofman nu zo bijzonder dat het voor het muZEEum en het Archief aangeschaft dient te worden? Zijn werk is met het water en de zee verbonden en past bij de stad. Als schrijver is Wim erg beeldend en als beeldend kunstenaar erg verhalend. Kort om, een rijkdom aan kijkgenot hebben de vrienden aan kunnen schaffen. Wim Hofman, ontdekkingsreiziger van Aafke Verdonk-Rodenhuis is een zoektocht door het literaire werk van Wim Hofman. Bij Wim Hofman maak je als lezer een reis door een heel bijzondere wereld. Wim laat de lezer anders kijken naar de dingen om zich heen. En dat niet alleen in zijn boeken, ook in zijn wekelijkse column in de PZC op donderdag. Wim geeft zijn observaties, zijn gedachten, zijn herinneringen in eenvoudi ge bewoordingen door. Een schrijver moet je lezen en naar het werk van een beeldend kunstenaar moet worden gekeken. Voor Wim Hofman geldt beide: de ontdekkings reis door zijn werk wordt genieten. Stichting Moerman Promotie Vlissingen. Juli 2006 3

Den Spiegel | 2006 | | pagina 5