Zo gezegd zo gedaan. Wim Hofmans eerste expositie in Middelburg werd gehouden in april 2002 en heette: Variaties. Voor de opening waren reeds enkele werken ver kocht aan toevallig passerende bewonde raars, dus voor de expositie begon was het al een succes. Wat ik mij herinner van de opening is dat de opkomst Wim en mij wat tegenviel. Ik weet niet meer wat de reden was, waarschijnlijk was het voorjaars vakantie. Maar over belangstelling had ik naderhand niet te klagen. Ernst Jan Rozen- daal schreef een mooie recensie in de PZC en noemde Wim Hofman een beeldend kunstenaar die 'schildert als een dichter'. Een vergelijking die de waarheid geen ge weld aandoet. Als u het werk van Hofman goed bekijkt, zijn het inderdaad vaak verha len (verhaaltjes) op een figuratieve manier weergegeven, de beschouwer kan er zelf zijn eigen relaas bij verzinnen. Twee jaar la ter zou Rozendaal in een recensie schrijven: 'In zijn eigen wereld doet Wim Hofman wat hij wil.' Het boeiende daarbij is, dat Wim Hofman vaak met volstrekt willekeurige formaten werkt. De afwisseling is daardoor groot, wat een illustratief idee geeft om zo de eigen fantasie te prikkelen. Veelal maakt hij gebruik van acrylverf. Meestal veelkleu rig op karton, soms in zwart-wit op papier of met een speciale krastechniek. Zijn onderwerpen zijn zoals reeds gezegd, vaak verhalend en illustratief, uit zijn nabije om geving. Tafels (werktafels), stoelen, koffie kannen, vruchten en vissen, zijn (Toke's) tuin met wuivende bomen, maar ook bij voorbeeld een heel stoer haantje, doldwaze schepen die niet kunnen varen, vliegtuigen die uit de lucht lijken te vallen, zwabberen de fietsers en niet te vergeten merkwaar dige vogels, maar ook voorleesmoeders. Nieuw in zijn werk, sinds 2004, zijn land schappen, al dan niet fantasie. Regelmatig met een grapje, zoals wij zo vaak in zijn an dere werk zien. Hij zet zonodig de wereld een beetje naar zijn eigen hand en blijft bij de basis. Dus toch een dichter en schrijver. Ook in acryl! Na de eerste succesvolle expositie in 2002 spraken Wim en ik af in het vervolg elke twee jaar een expositie te organiseren en dat ik verder wat werk van hem in de ver koop zou houden voor passerende belang stellenden. In mei 2004 organiseerde ik een tweede ex positie die Wat we hadden en wat niet zou gaan heten, naar de titel van het net ver schenen boek van Wim Hofman. Het was zeer gezellig bij het inrichten van deze ten toonstelling. Te gezellig! We dronken veel koffie en er werd meer gepraat over allerlei andere zaken dan dat we ons bemoeiden met de inrichting van de expositie waar door ik in tijdnood kwam om alles op tijd gereed te krijgen. Uiteindelijk heb ik Wim vriendelijk moeten vragen om de laatste dagen voor de opening niet meer langs te Wim Hofman en zijn vrouw Toke (op de rug gezien) tijdens de opening van de expositie van 2004 in galerie De Vier Gemeten 6 Den Spiegel

Den Spiegel | 2006 | | pagina 8