VLISSINGEN IN BOEKEN Een beetje grasduinen komen. Gelukkig zag hij dat zelf ook wel in en gaf glimlachend gehoor aan mijn ver zoek. De opening werd extra druk bezocht, misschien was Wims bekendheid als beel dend kunstenaar de afgelopen jaren toege nomen. Nu in 2006, het Wim Hofman-jaar, kan ik dat bij de aanstaande tentoonstellingen ver gelijken. Eind augustus gaat de Zeeuwse bijdrage aan het Wim Hofman-jaar van start met gelijktijdige exposities in Vlissingen, Middelburg en Domburg. Galerie De Vier Gemeten in Middelburg levert hier een aandeel aan, inmiddels zijn er weer twee jaren voorbij, met een ver- koop-expositie van Wim Hofmans recente beeldende werk, die gaat heten: Schrijuen en dichten in acryl. (J bent alvast van harte uitgenodigd. Verkoopexpositie van zaterdag 26 augustus t/m 7 ok tober 2006. Adres: Lange Noordstraat 50, openingstijden: donder dag, vrijdag en zaterdag van 12.00-18.00 uur en op af spraak. www.viergemeten.nl Wim Hofman Vorig jaar, op reis door Groot Britannië kwamen we in Coldstream, dat op de grens ligt tussen Schotland en Engeland. Het is een schilderachtig plaatsje met een oude stenen >rug en wit en roze geschilderde huizen. In een antiekwinkeltje vond ik een boek met plaatjes: The Boy's Own Volume of Fact, Fiction, History and Adventure. Het was gedrukt in 1863 en er stonden veel illustraties in. Een ervan was een houtsnede van een stad die ik meteen herkende: Vlissingen. Een reden om het boek te kopen. De tekst bij het gezicht van Vlissingen hoort bij een uiteenzetting over de geschiedenis van de Britse Marine en gaat over Charles Howard, die hoge posten bekleedde aan het Engelse hof. Als 'Chief Captain of the British Seas' begeleidde hij met een kon vooi in 1613 prinses Elisabeth, die uitgehu welijkt was aan een keurvorst van de Palts, naar Vlissingen. Het zou aardig zijn om eens een soort encyclopedisch overzicht te maken van namen van historische figuren die om de een of andere reden de haven en de stad Vlissingen hebben opgezocht. Howard is een groot figuur geweest in de Britse geschiedenis, al was het maar omdat hij in 1588 meegeholpen heeft om de Spaanse Armada te verslaan. Wie er in ieder geval in de haven van Vlissingen aankwam was de graaf van dit: The Boy's Own Volume of Fact, Fiction, History, and Adventure Juli 2006 7

Den Spiegel | 2006 | | pagina 9