Wim Hofman, ontdekkingsreiziger Aafke Verdonk - Rodenhuis Dit jaar is het Wim Hofman-jaar. Geboren in 1941, is hij op 2 februari 65 geworden. Het hele jaar is hij jarig. Er zijn allerlei activiteiten gepland, tentoonstellingen opgezet, artikelen geschreven. In het Letterkundig Museum in Den Haag is een overzichtstentoonstelling ingericht en ook in het Zeeuwse zijn binnenkort verschillen de exposities te zien, onder andere in ons muZEEum. Deze Spiegel is geheel gewijd aan Wim Hofman en het verzoek van de redactie was aandacht te geven aan het Vlissingse werk van Wim Hofman. Dit was niet zo simpel ais ik aanvankelijk dacht. Wim Hofman is kinderboekenschrijver, beeldend kunstenaar, dichter, strandkenner en Vlissinger. Het ligt voor de hand om wat betreft het Vlissingse werk te kijken naar de realistische jeugdromans Wim, Het tweede boek ouer Wim en Het Vlot, het laatste sterk autobiografisch en zich afspelend in Vlis- singen. Een scheiding aanbrengen tussen het Vlissingse werk en het overige is niet zo gemakkelijk. In heel veel werk komen ele menten als zee, strand, eilanden, vissen voor. Vlissingen is, denk ik overal aanwe zig. Niet als stad, maar in de zin van avon tuur: op het strand is van alles te vinden. Je kunt vanaf het strand vertrekken met je vlot van gejut hout. Eilanden in de verte kunnen ontdekt worden. Er zijn heel veel dingen die uiteindelijk dienst doen als vaar tuig: een vlot, tafel, hut, kar. Als voorbereiding voor dit stukje ben ik be gonnen alles wat ik gelezen had van Wim Hofman weer eens door te nemen, ook het voorwoord in het boek over de Vlissingse stadhuizen, Slopen of niet, onder redactie van Adri Meerman, Wim Hofman, Kees Steutel en Ad Tramper. De poëzie in Ma de storm uit 2005 was nieuw, evenals het prachtige boek over Omslagillustratie van het boek Wim Vlot (Collectie muZEEum en Gemeentearchief) 14 Den Spiegel

Den Spiegel | 2006 | | pagina 16