Terras dames Maters, omstreeks 1930 (zie biz. 22) den. De intekenlijsten werden dan vervolgens opgehaald. Natuurlijk was het Geïllustreerd Zondagsblad geen exclusieve Viissingse aangelegenheid: tal van bladen in den lan de zullen deze bijlage aangeprezen hebben. Daarmee is deze aanwinst zeker niet uniek te noemen, maar wel alleraardigst om als bijlage bij de Vlissingsche Courant in het depot van het gemeentearchief op te slaan. In de Vlissingsche Courant van 8 januari adverteerde de uitgever met de inhoud van het tweede nummer van Geïllustreerd Zon dagsblad: - Reizigers over den Oceaan, met illustra tie - Het pistoolschot, slot, met drie illustraties - Een practisch schaakbord, met illustratie - Een executie in Engelsch-lndië, met il lustratie - Russische gevangenen, met illustratie - De door haar gewicht verdeelde peer, met illustratie - Hoeveel gewicht bijt de mensch? De inhoud bestond veelal uit (korte) verha len, merkwaardige gebeurtenissen en voor al humoristische getinte bijdrages; een soort 'Panorama' avant la lettre. De uitgaves zijn vaak mooi geïllustreerd met houtgravures. Hoewel er geen zaken uit Vlissingen aan te pas komen, bood het Geïllustreerd Zon dagsblad, in een tijd zonder televisie, uitge Een illustratie het zondagsblad breide boekhandels, krantenkiosken, bibli otheken en internet een behoorlijke mate van verstrooiing, waar ook nog iets van op gestoken kon worden. Wie eens (voorzichtig) wil neuzen in het uit veertig nummers bestaande Zondagsblad is welkom in onze studiezaal op de gebruike lijke openingstijden. „Hé, barbier, ,Ja, mijnheer, i hij op den grondt" Een. onaangename gewaarwording. Oktober 2006 21

Den Spiegel | 2006 | | pagina 23