In Vlissingen blijft (soms) alles betzelfde s/ooL, Jan Hintzen In Den Spiegel van juli 2004 werd onder dit kopje een eerste bijdrage geplaatst over een winkeltje in de Sint Jacobsstraat 16 te Vlissingen. De pui van dit pand was in 70 jaar nauwelijks veranderd tot genoegen van de schrijver. Maar ook in een ander geval blijft in Vlissingen (soms) alles hetzelfde, of wordt iets weer als vroeger. Boulevard Evertsen 8 is recent gerestau reerd. Met historisch gevoel werd een pand hersteld waaraan vele Vlissingers aangena me herinneringen bewaren, en niet alleen Vlissingers. Pension en terras van de da mes Maters waren een begrip Blikken en andere leergierigen zaten goed op dat ter ras; voor 25 cent kon je in 1952 een hele middag met je vrienden bekeken worden en bekijken. De flanerende passanten bij voorbeeld, die cijfers kregen voor benen of de hele anatomie. De dames Maters stoor den je niet bij dat werk, het ophalen van le ge glazen was onbelangrijk en het manen tot een nieuwe consumptie was not done. Dat was nog eens een hangplek. De dames Maters hadden ook een aantal zeevaartscholieren in de kost. Doordat die blikken opgeleid werden voor de verre zee vaart, kregen de dames Maters groeten per kaart van overal. De adreszijde van twee kaarten uit 1931 en 1950 herinneren hier aan. De foto's van het terras dateren uit dezelf de perioden (zie ook pagina 21). De mooie hangplek op het terras van de dames Twee generaties Maters? Wie kan hier iets over vertellen? 22 Den Spiegel Compagnie Générale French Line S/S DE GRASSE Longueur: 174 m. 15 - largeur Déplacement23.545 T. Sn-

Den Spiegel | 2006 | | pagina 24